| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat... o parere... in urma cu ceva timp, cam pe la inceputul lui iunie mi-am ajutat un amic cu o lucrare de licenta, in acea perioada eram despartita de prietenul meu, deci cand ne-am impacat nu i-am mai pomenit nimic despre acest aspect!

Tipul pe care l-am ajutat a intrepretat gresit gestul meu, si si-a dorit sa avem o relatie, insa asta bineinteles ca nu s-a intamplat.

Acum, dupa ce m-am impacat cu prietenul meu, acesta a aflat de faptul ca mi-am ajutat amicul si crede ca l-am inselat si ca am iesit cu tipul respectiv cand noi doi eram impreuna, lucru complet imposibil de altfel!

Credeti ca am gresit atat de mult?! Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Tu nu mai ai ce sa faci decat sa stai de vorba cu prietenul tau actual.
ii adresezi intrebarea : chiar atat de mult incredere ai in mine? si o sa vezi ce raspunde. daca nu are incredere in tine e mai bine sa terminati relatia aici pentru ca mai tarziu va fi mai greu. pur si simplu te chiui sa lungesti ceva despre care oricm stii ca nu va merge.suferi si tu, sufera si el si nu e bine niciunuia.
spun ca nu ai ce sa faci pentru ca din cate inteleg eu, tu ai explicat deja cum s-au intamplat lucrurile si daca el ar avea incredere in tine te-ar crede.
poti sa il chemi pe acel coleg sa ii explice ce s-a intamplat de fapt, dar daca ti-ar cere asta ar insemna ca nu are incredere in tine. poti sa stai cu un barbat care nu are incredere in tine? poti sa accepti asta?

1 răspuns:
| Rebeca_1903 a răspuns:

E greu sa-ti dovedesti nevinovatia prin cuvinte atata timp cat prietenul tau are o imagine destorsionata a fidelitatii tale, daca il iubesti cu adevarat priveste-l in ochii si intreaba-l ce vede? de raspunsul lui depinde daca mai are incredere in tine sau nu... Este necesar sa stii daca esti in afinitate absoluta cu el in cele trei lumi ale gandului, sentimentului si vointei.