| JustThat a întrebat:

Recent am iesit in parc si am fost agatata de un tip super dragut happy. Eram cu o colega si cu un amic. Cu amicul vb foarte mult si ne intelegem super bine. Mie imi km place de el dar el nu stie. Cand tipul cel nou incerca sa flirteze cu mine era oprit de amicul meu care incepuse sa flirteze cu mine. Eu nu prea am observat in schimb tipul cel nou mi-a spus ca amicul meu km flirteaza. Credeti ca a facut asta ca sa'l indeparteze pe tipul nou sau era gelos sau ma place sau ceva de genu? thinking

Răspuns Câştigător
| clauss a răspuns:

Mda, a fost nevoie de acest tip care a incercat sa te agate in parc, ca amicul tau sa realizeze ca tine la tine, poate chiar te iubeste, e un pic gelos si probabil crede ca te va pierde, acum depinde de tine la care ti mai mult si ce vei face

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te place amicul si daca te simti atrasa de acel tip spune-i amicului tau ca iti place tipul respectiv si sa nu te mai bata la cap.

| Castiel a răspuns:

Si de ce nu il intrebi... adica tie iti place de el dar nu ii spui pentru ca ce?laughing Ok nu ii spune si ramai cu tipul nou dar daca el te place (si tu nu i-ai dat nici un semn normal ca nu a actionat, asta arata ca este mai decent sau mai timid) si il vei face sa sufere pe "amicul" tau nu e logic?yawn

| PasareaNeagra a răspuns:

Da si normal ca e gelos, ii place de tine si te tine de rezerva dupa parerea mea happy asa ca fii mai bine vb cu el la direct si explicaii si tu situatia si vezi ce reactie are si cred ca o sa te descurci.