| xEndlessLove a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Sunt cu un băiat, acum câteva zile a baut si s.a îmbătat din cate spune el. Problema este ca in aceeea seara a vorbit cu mai multe fete, inclusiv fosta lui prietena, ia cerut numărul, pe alta a întrebat.o daca are prieten, alteia ia spus ca o vrea pe ea si altele. Eu ce sa mai cred din asta? El spune ca nu stia ce face si ca nu stie de ce a vorbit cu alea, si pe lângă faptul ca a vorbit asa cu ele mie mi.a spus " paaa" si apoi ca glumeste ca vroia sa vada ce zic. Si tot îmi zice ca pe mine ma iubeste si ca nu vrea sa ne despartim dar nu l.as mai crede. Mi.am promis ca nu mai vb cu niciuna... Ce părere aveti? Ce ar trebui sa fac? Multumesc.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Draga mea. Sut un om batran si in viata mea am fost beat de cateva ori (nu de multe ori). Nu este adevarat ca nu stie ce face. Cand este beat se crede cocos si face asta. Isi da arama pe fata. Lasa-l!

| dariaelena a răspuns:

Bun a baut, a gresit.El daca chiar te iubea si te respecta nu avea de ce sa vorbeasca cu respectivele si tie sa-ti spuna "pa" doar ca sa vada cum reactionezi..si cine iti garanteaza ca nu va mai face asa? mai bine nu te-ai mai complica cu el...Dar tu il cunosti cel mai bine si tu iti poti raspunde la intrebare. pune in balanta atat momentele bune cat si cele rele.

| SkyPilot a răspuns:

Bautura te face mai indraznet si mai sincer, dar nu iti schimba parerile. Ceea ce s-a intamplat este ca dorintele lui intime au iesit la lumina. Ai vazut o parte din ce gandeste el de fapt. Ti-a placut? Daca nu, probabil ca ar fi bine sa ii spui si tu lui "paa". Mai devreme sau mai tarziu tot acolo ajungeti.
Mi s-a intamplat si mie sa beau un pic mai mult, iar prietena mi-a spus ca am devenit foarte iubaret cu ea.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

"Nu l-as mai crede", zici? Pai, nu-l mai crede! Prietenul meu ( si multi alti baieti), atunci cand se imbata, e mult mai dragastos CU IUBITA LUI, nu cauta aventuri. Tu ce-ai inteles din fapta lui? Eu una zic sa-l lasi cu fosta si toate celelalte, si sa-ti vezi de viata ta. E clar ca nu te respecta, degeaba iti promite marea cu sarea! La urmatoarea betie poate una din fete il baga in seama si ajunge sa te insele, ca deh...nu stia ce face laughing si a doua zi iti da si papucii! Merita riscul de a trece prin umilintele de genu'?

| Canalaş_Criss_1996 a răspuns:

Draga mea oricat de beat ai fi, nu uiti ca ai o iubita, odata ce el a incercat mai multe...cu alte fete si in momentu acela rie ti-a spus pa probabil asta simte cu adevarat, este o vorba :oamenii beati si copii mici spun adevarul, eu in locul tau nu stiu ce sa zic insa nu as mai avea incredere in el...arunca pe jos o farfurie se sparge nu? lipesti-o inapoi si o sa vezi ca niciodata nu o sa mai fie la fel asa si in cazul tau daca a incercat sa "seduca" alte fete, desii il vei ierta tu crezi ca nu vrei mai avea dubii in privinta lui si nu vei mai avea asa mare incredere in el! Succes in alegerea celei mai bune decizii!

| piccola19 a răspuns:

Doar nu sia baut mintile...si odata ce tinea la tine nu facea asta.
Daca a facut o data o sa faca in continuare.
Mai bine lasa-l nu te complica

| Alex_Allexino_1992 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun. Eu in locul tau as incerca sa fiu calm/a si sa vad cum decurge situatia. Poti spune ca a fost doar un incident, daca se mai intampla ar trebui sa iti dea serios de gandit. Parerea mea e ca daca ar fi fost un baiat fidel nu si-ar fi cautat fostele.

| Alex_Allexino_1992 a răspuns:

Ar trebui sa iti dea de gandit, mult. E probabil genul de baiat care le vrea pe toate. Dar tu il cunosti, gandeste situatia si vezi daca merita sau nu sa mai fie cu tine

| Lolaspot a răspuns:

EU spun sa uiti ce ti.a spus pentru ca era beat, dar vorbeste cu el sa nu Mai bea atat de mult

| krisslexis a răspuns:

Este o vorba. "omul la betie spune adevarul "...Am trecut prin ceva similar. Si in cele din urma; ma vroia doar de distractie. stii la ce ma refer dar nu a reusit. Fii inteligenta. Acorda-i o sansa... dar daca situatia se repeta ar fi cazul sa te desparti. Sunt alti baieti.winking