| ziggs a întrebat:

Deci eu am fost cu o fata un an si intr-o zii i-am scris sa vad ce face si in plus i-am scris ca am auzit ca cica o fata(cu care am fost de mult)ar fi loato pe iubita mea la vorbe si prietena mea i-a spus ca cica eu cu fosta ne potrivim bine si eu pe iubita mea am intrebat-o in acel mesaj daca e adevarat, ea s-a enervat a spus ca nu e adevarat si ca sunt un prost si a zis ca s-a saturat de mine si ca nu mai vrea sa ma vada niciodata ca ne despartim...am cautat-o dar imi inchidea tot timpul,si o prietena a vrut sa ma ajute si timp de o saptamana mi-a fost alaturi si am vorbit extrem de mult cum n-am vorbit cu nimeni niciodata si parca imi cam place de ea, si ea mi-a spus ca ii place de mine ca baiat ca sunt diferit... dupa o saptamana de la despartire a venit fosta si mi-a spus ca isi cere scuze ca trece printr-o perioada grea si e stresata si ca nu suporta sa stie ca alte fete stau dupa mine si ca ar vrea sa ne impacam, i-am spus ca ii raspund maine.Acuma va rog un sfat nu stiu ce sa fac adica am de ales intre doua fete:fosta sau fata asta care mi-a fost alaturi cum nu a fost nimeni si au inceput sa apara sentimente?

9 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

Stiu ca nu tu te-ai despartit de ea si daca n-o sa-i dai o sansa s-ar putea sa regreti, dar eu zic ca drumul inainte e cel mai bun si in general e bine sa nu te uiti in trecut. Poate trece printr-o perioada grea, nimic de zis, dar voi daca va intelegeati, tu pentru ea trebuia sa fii o alinare, nu un motiv de cearta. Tu cred ca esti si un pic cam flusturatic, nu stii bine ce vrei. Iar in legatura cu fosta, tu nu trebuia sa mai intrebi nimic, trebuia indiferent ce zisese actuala(pe atunci), tu sa fii zis ca iti pare rau ca s-a bagat fosta in seama, ca te enerveaza, ce treaba are ea cu voi si sa-i fi zis ca tu tii la ea si ca-ti pare rau daca ea crede despre tine si fosta ca va potriviti. Tu probabil de prea multe ori ai oscilat intre ele 2, ea a vazut si s-a saturat. O persoana care da la o parte trecutul nu-l mai intereseaza de fosta si nu mai permite sa se intample asa ceva. Cum sa permiti sa vb fosta cu actuala si tu sa nu o iei pe fosta la cearta? Acum decizia e a ta. Daca ma insel cu privire la nesiguranta ta, atunci eu zic sa mergi inainte, dar daca nu ma insel, atunci eu zic sa te gandesti bine daca ti la tipa aia, ca daca ea s-a intors desi o enervezi sigur tine la tine.

| iubesc a răspuns:

Buna. Doar tu stii acest lucru. Daca simti ca s-au nascut sentimente pentru noua tipa atunci incepe o relatie cu ea si spune-i fostei iubite adio. E foarte frumos ca ti-a fost alaturi int-o situatie mai grea pentru tine si merita sa incercati.

| fuzzer a răspuns:

Aici tu decizi! Tu stii cum si ce.Tu stii care fata este sau nu e de incredere.tu stii cui trebuie sa-i areti respect.Tu stii pe care sa o iubesti.Tu stii ce ai de facut intr-o astfel de situatie.Noi iti putem da doar niste simple indicii care sa te duca spre asta.

| Maxim96 a răspuns:

Trebuie singur sa iei decizia.I-i poti da inca o sansa fostei iubite.Ar merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul motiv pentru care s-a intors la tine este pentru ca nu vrea sa stai cu o alta fata, nu o face din iubire sau pentru ca regreta ce ti-a facut.

Asa ca, de bun simt, ar fi sa ramai cu fata care ti-a ramas alaturi. Asta cred eu, tu stii cel mai bine.

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Depinde foarte mult de tine. Eu i-as mai da o sansa foastei, poate a fost o perioada grea. Sa ne anunti si pe noi de alegere!

| mihnea123abc a răspuns:

Si eu am patit la fel app la fel si mi-a venit raspusu in ultimu` moment

| Thextruexme a răspuns:

Tu trebuie sa alegi tu le cunosti mai bine.Gandeste-te ce s-ar intampla dupa "alegere" in ambele situatii, poate te ajuta happy. Noroc.

| Addush a răspuns:

Daca inca o iubesti pe fosta eu zic sa te impaci cu ea. Ati avut o relatie lunga si e clar ca va iubeati. Daca trece printr-o perioada grea fii alaturi de ea.