| anna2alina a întrebat:

Am nevoie de un sfat...
Sunt singura. Mereu am fost asa. Am nevoie de iubire, asa simt. Ce sa fac?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La 15 ani ai nevoie de iubire? Da de iubirea familiei a părintilor, nicidecum de iubirea dintre un băiat si o fată, bagă ti fată mintile in cap, pune minuța pe carte lasa fanteziile si visatul cu ochii deschisi la partide de sex, lasă filmele, concentreaza te sa i ti faci bine partea ta la scoală, trpăieste ti copilăria lasă tu visele si prostiile, sexul este doar pentru persoanele căsatorite, esti tu o persoană căsătorită? Evident că nu. Atunci nu te mai gîndii la iubire.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa faci tot posibilul sa te integrezi intro colectivitate scolara sau printre copii vecinilor tai cand esti acasa. Incet incet sa iti faci un prieten, o prietena cu care sa te joci, discuti, inveti adica orice numai si numai sa fii mereu intro colectivitate chiar si foarte restransa.Succes.

| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa iti faci cateva prietene si sa iti gasesti un iubit. Incearca sa petreci mai mult timp in colectivitate, vorbeeste cu oamenii, fii deschisa, amabila, zambitoare. Vei fi placuta si vei fi iubita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti raspund la intrebare cu o intrebare: cat de urata esti, pe o scara de la 1 la 10? Daca esti foarte urata singura modalitate este sa-ti cobori standardele foarte mult sau sa ai norocul sa fii foarte inteligenta. Daca nu esti urata, in general, nu esti nici singura.

Si ce inseamna "mereu"? Pentru ca e o diferenta intre o pustoaica de 14 ani care a fost "mereu" singura si o femeie de 60 de ani care a fost "mereu" singura.

| Hitback a răspuns:

De unde esti? (Oraş).

| anna2alina explică (pentru Hitback):

Bacău.

| anna2alina explică (pentru Hitback):

Bacău

| Hitback a răspuns (pentru anna2alina):

Am rude in bacau si vin in fiecare vara. Aproape de darmanesti.

| Voidwithin a răspuns:

Sa incerci sa suprimi nevoia asta de iubire daca e prea mare ( nu de alta dar sa nu ajungi dependa de o persoana anume ).
Solutia e simpla :
Iesi si tu cu grupul tau de prieteni prin oras si socializeaza cat mai mult.
Incearca sa pari deschisa si sa nu acorzi increderea ta tuturor.

| RebecaTheNinjaGirl a răspuns:

Incearca sa-ti gasesti un hobi sa ai altceva la care sa gandesti in loc de dragoste!

| iulianpinzaru a răspuns:

Servus in primul rind de unde esti si in al doile rind depinde ce iti doresti sa ai trimite-mi sms la nr 0740596116