| ciufuliiciii a întrebat:

Buna :*
Am si eu nevoie de un sfat, acum mai bine de o luna am cunoscut un baiat, la inceput mi se parea perfect ( pentru mine ) chiar imi placea de el si lui de mine asa ca mi-a propus sa fim impreuna, eu am acceptat, insa dupa ce ne-am mai intalnit de vreo doua ori mi-am dat seama ca nu avem nimic in comun.
El s-a suparat pe mine deoarece evitam sa-l sarut, ma comportam cu el asa cum ma comport cu orice prieten /prietena. Nu mi-a spus sa ne despartim sau ceva, pur si simplu nu am mai vorbit de atunci, ne-am mai intalnit o data intamplator pe strada si nu ne-am spus decat un " Buna " si atat.
Mi-e mi-ar fi placut macar sa ramanem prieteni sau sa lamurim lucrurile, iar acum nu stiu cum sa interactionez cu el, fara ca el sa ma creda vreo disperata si sa ma inteleaga gresit pentru ca de fapt eu nu vrau sa mai fim impreuna ci doar prieteni.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la el si-ti ceri scuze ca l-ai indus in eroare si apoi ii spui ca il apreciezi foarte mult si tii la el ca prieten, ba chiar iti doresti sa ramaneti prieteni, dar sentimental NEMA. Orice decizie ia, tu o respecti pentru ca baiatul s-ar putea sa mai aiba pata pusa si-i trebuie ceva timp sa treaca peste.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Până la urmă decizia ta contează
Explică-i într-un mod în care să înțeleagă că la început sunteți prieteni și apoi dacă se simte ceva atracție puteți să mai faceți următorul pas!
Sper că te-am ajutat într-un fel
O seară plăcută!

| NonEinstein a răspuns:

Sa stii ca nu trebuie sa ai ceva in comun ca sa fii cu cine-va doar fii cu el. Dar asta nu e problema mea, daca asa consideri tu. Pai ceii de facut trebuie doar sa ii spui ca nu mai simti nimic pentru el sa nu o ia in nume personal bla bla. Te descurci tu

| ciufuliiciii explică:

Mie*

| FeelTheHappines a răspuns:

Si eu am fost intr-o asa situatie, baiatul ma placea si credeam ca-l plac si eu, diferenta e ca aveam multe in comun, insa dupa ce ne-am sarutat de mai multe ori am inteles ca nu simt nimic pentru el..am discutat cu el despre asta si m-a inteles, ar trebui sa discuti si tu cu el deoarece crede-ma sa-l eviti e mai dureros. El te va intelege..Curaj scumpo