| Asha268 a întrebat:

Am nevoie si eu de ajutor.

Acum 2 saptamani, mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu

Si menstruatia imi intarzie, e normal?

Tin sà mentionez ca ne-am protejat si nu a ejaculat deloc nici in prezervativ nici in mine. Dar la inceput cand sa puna prezervativul l-a pus invers si a atins putin capul penisul, el mi-a spus ca era uscat si ca lichid prejeculator nu era, dupa l-à intors si l-a pus bine si m-a penetrat pana mi-a curs sange iar dupà accea s-a oprit, este vreo problema?

Acum 3 zile mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ.

Si inca ceva menstra trebuia sà-mi vina pe 26 si nu mi-a venit nici acum.
Iar ciclul meu menstrual este regulat.
Ma puteti ajuta, va rog?

Dau funda

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pur teoretic aparitia unei sarcini in conditiile descrise se poate considera ca fiind aproape IMPOSIBILA. Rezultatul testului nu se poate lua in consideratie deoarece este facut cu mult inainte de realizarea concentratiei minim detectabile de hormon hCG in urina si din acest motiv rezultatul testului intotdeauna va fi/este NEGATIV. Din acest motiv nu se poate da un raspuns ferm, clar, concis dar mai ales aproape 100% corect, daca nu se prezinta datele privind data de incepere a ultimei menstruatii si cel mai important tipul ciclului menstrual. Probabil, in proportie de peste 95% existenta unei sarcini este IMPOSIBILA.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat si nu a ejaculat in tine, sansele de a fi gravida sunt egale cu zero.