| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare. Recent am avut un incident cu prietena mea si as vrea sa va dati cu parerea despre situatie.
Deci, am incercat sa intretinem un act sexual, dar, cand am incercat sa o penetrez, am avut tendinta de a ejacula. Imediat m-am retras, am avut acele "convulsii" ale penisului la fel ca in timpul ejacularii, dar m-am abtinut si nu a iesit decat un strop incolor, care nu cred ca era sperma (sperma fiind alba ), dupa acel strop nu a mai curs nimic, deloc. Dupa aceasta mi-am pierdut erectia pentru cateva minute simtindu-ma la fel ca atunci cand as fi ejaculat, chiar daca nu a iesit nimic in afara de acel lichid incolor. M-am sters de acel lichid, iar mai tarziu i-am atins prietenei vaginul cu penisul ( tin sa mentionez ca penisul era uscat si nu am penetrat-o, doar am atins-o la intrarea vaginului, penisul nefiind in erectie). Credeti ca ea ar putea ramane gravida de la acel lichid care a curs inainte, chiar daca lichidul disparuse intre timp, astfel penisul fiind uscat?
Credeti ca acel lichid era sperma, chiar daca nu era de culoare alba?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul baietilor tineri si neexperimentati, poate exista insa doar in foarte rare cazuri si o posibilitate insa foarte mica sa se produca scapari de cantitati infime de sperma, care apar pe fondul unei stari de extrema surescitare. Pe de alta parte, ar fi fost foarte bine ca atat tu cat si partenera ta de sex sa fiti informati CORECT in privinta modului si a momentului in care se poate forma si instala sarcina in uter.
Daca ai fi corect informat, ai cunoaste faptul ca iubita ta ar putea sa ramana insarcinata NUMAI daca :
1.) sexul (joaca sexuala) a avut loc in MOD SIGUR (si OBLIGATORIU) in una din cele 4-5 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a acestui ciclu menstrual,
si de asemenea;
2.) NUMAI daca joaca a avut loc in perioada fertila si in mod sigur in timp ce v-ati jucat, ar fi ajuns in mod cert SPERMA IN VAGIN.
Sarcina se poate forma (naste) DOAR in cazul in care sunt indeplinite ambele conditii necesare si obligatorii amintite la punctele 1 si 2, fiindca numai in acel caz poate sa existe posibilitatea de a se putea forma o sarcina.
Insa, este suficient ca si doar 1-a din cele 2 conditii strict necesare sa NU existe, fiindca in acel caz formarea sarcinii devine cu totul IMPOSIBIL de a se mai putea intampla/realiza. In concluzie, in primul rand intrebarea pe care trebuie sa ti-o pui prima data este cea legata de posibilitatea de A FI sau de NU A FI in perioada fertila a ciclului menstrual Multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Pana de curand, ea avea ciclul menstrual neregulat. De cateva luni, ciclul menstrual apare doar la inceputul lunii pe data de 4, numai la inceputul lunii acesteia a intarziat cu 2 zile, sangerarea aparand pe data de 6. Incidentul a avut loc pe data de 17.06. 2019. Crezi ca era in perioada cu fertilitate ridicata?

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai uitat sa spui varsta, dar daca pana acum nu ai auzit de lichidul preejaculator, e clar.
Cam ciudata actiunea ta, de a o atinge la intrarea in vagin, in stare de nonerectie, desi erai uscat, sters, zici tu.
Multi copii s-au nascut "din joaca" si din ignoranta, chiar saptamana trecuta a fost un material la tv.
Cel mai problematic e motivul pentru care ai decis sa NU O RESPECTI, SI SA II PERICLITEZI SANATATEA SI CAPACITATEA REPRODUCTIVA - UN AVORT PUTAND DUCE LA INFERTILITATE!
De ce nu ati facut Petting?!
Daca tu ai fi tata de fata, unica, si ai iubi-o ca pe ochii din cap, ce i-ai face unuia ca tine, care nu stie aproape nimic dar face ce ai facut tu?!
Ce spui, parintii tai ar fi mandri de tine, de atitudinea ta, mai ales daca ar fi chemati la scoala, sa raspunda de actiunea ta inconstienta?!
Inainte de Revolutie, ai fi fost pus, cu poza, la avizierul scolii, ca sa stie toata lumea cine esti si ce ai facut!
Sa speram ca totul e bine si pe viitor ai sa folosesti obligatoriu, de fiecare data PREZERVATIVUL!

| Adry05 a răspuns:

Nu ma... Era lichid preejaculator si din moment ce era incolor si n-avea consistenta foarte posibil sa nu fi fost nici spermatozoizi pe teava deci n-avea ce spermatozoizi sa ajunga la ea. Daca tot nu stii lucrurile astea si nu te poti controla, de ce nu folositi protectie?!