| anonim_4396 a întrebat:

Am facut-o protejat. Nu am ejaculat deloc si am terminat actul asa. Dupa ce am retras penisul, parca a fost ceva lichid lipicios asa cand am pus mana la vagin sau numai stiu cum am observat, a curs sau nu stiu. Nu cred ca are cum fi de la mine nu? Am verificat si prezervativul si nu era spart sau ceva, iar pe langa prezervativ penisul era uscat ( acolo jos). Deci? E lichidul femeii cand se excita nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA, acel lichid era de fapt secretia ei vaginala, care se produce in mod normal si in mod continuu pe intreaga durata a sexului. In timpul sexului vaginul trebuie sa fie lubrifiat incontinuu pentru a permite o miscare de culisare a penisului cat mai lina, fina si usoara. Secretia vaginala poate deveni tot mai abundenta pe parcursul sexului si se mentine sau creste in functie de excitatia transmisa glandelor responsabile de producerea ei. Uneori ca si aspect seamana foarte mult cu sperma si din acest motiv pot sa apara confuzii si unii chiar ajung in situatia de a folosi in mod gresit si inutil pastila contraceptiva de a 2-a zi. Poti fi linistit ca totul este in regula si este normal sa se produca astfel. Multa sanatate!

| NoGenderMF a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult. Sanatate sa ai!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca este de la umezirea involuntara a vaginului femeii, altfel actul sexual al fii extrem de dureros si pentru tine si pentru ea.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, lichidul de care vorbesti nu putea fi de la tine, ci acel lichid este de la ea.