| elena16 a întrebat:

am nevoie urgenta de ajutor.deci luna trecuta ma durea ingrozitor burta pe jos ca atunci la ciclu si pe urma am luat pastile si mi-a trecut apoi mi-a venit ciclul cum trebuia normal.si acum am doare din nou ff tare burta si nu stiu mami frea sa ma duca la un control.am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala o prietena mi-a zis ca pot sa fiu gravida e adevarat? se poate?/atata timp cat mi-a venit normal eu stiam ca nu. ce sa fie va rog dau funda.,sad

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba esti bolnava. Poti avea o anexita, de exemplu (inflamatia trompelor, boala foarte grava desi neglijata, principala cauza de sterilitate la femei) sau chisturi ovariene. Du-te cat mai repede la ginecologul care te vede de obicei, fiindca situatia, mai ales ca s-a repetat este foarte serioasa

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu, nu ai cum sa fi insarcinata daca menstruatia ti-a venit normal. Eu iti sugerez sa te duci la doctor, ca sa nu existe complicatii. Nu trebuie sa-ti faci griji, poate ai racit la ovare, dar cel mai bine este sa te duci la medicul specialist. ^_^

| Zenithf a răspuns:

Daca ai ramas cumva insarcinata se poate sa fi facut un avort spontan, ceea ce ar explica si durerile si sangerarea. Se poate de asemenea sa fie alte cauze: te-ai racit la organe, ai chist ovarian, desi asta se intampla mai mult la cele care au ciclul neregulat sau rar (amenoree), poate fi o afectiune a colului uterin, etc.
Faceti bine sa mergeti cat mai repede la medic.
Poti face bai la sezut cu ceai de coada calului, sa faci o cura cu ceai de coada soricelului, dar astea mai bine cu sfatul medicului.

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

In timpul sarcinii nu poti fi la ciclu. Poate se scurge decat un lichid care seamana (nu mai stiu cum se numeste). Poti face un test de sarcina...si acel lichid care se scurge, nu curge la fel ca ciclul si este mai rozaliu si nu curge la fel de mult si iti trece repede. Noroc :*