| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie va rog de ajutorul vostru!
Am 20 ani ea are 17
Suntem de 1 an si 5 luni impreuna
Ma inselat odata la 6 luni. mi-a zis ca tipu acela a obligato. etc. dar o iubeam foarte tare. a promis ca se schimba. mia jurat ca numai eu sunt cel mai cel. etc etc. Am iertato!
Am intrat acum dupa 1 an si 5 luni pe mail la ea. si fb. si am citit ce vorbea ea cu cativa tipi.
Ca vrea sa si-o puna cu ei. Ca ii iubeste. si prosti de genu acesta...
dar eu cu ea ne vedeam in fiecare zi. parinti ei de treaba. imi spunea te iubesc se uita in ochi mei. etc...
"Asta seara". Am luato la ceva picioare in cap. pumni. palme dar imediat mia parut foarte rau pentru ca am lovito. nu m-am mai putut abtine. din cauza ca. A primit un mesaj CE FACI? am sunat inapoi. era un tip. m-am prezentat. am discutat frumos. tipu mi-a zis ca i-a facut fata. oral o data. dar ea imi jura ca nu e adevarat. si ca ei is impreuna de 2 saptamani. dar nu sau vazut numai vreo 2 zile.
Fata e... usor de tradus. a combinato repede ala. calduri figuri.etc.
eu o iubesc foartee tare! pe fata asta. nu vreau sa o pierd nicicum.am trecut prin viata. stiu ce inseamna penale. sau etc. dar nu stiu ce sa ma mai fac sunt foartee gelos si o iubesc cu adevarat. as vrea chiar mai multe cu ea. chiar am discutat cu ea ca o sa ne fie bine odata. casa. vorbeam de copii in gluma. etc. Va rog am nevoie de un sfat! sunt foarte foarte confuz. nu stiu ce sa aleg intre inima-sentimente si gandire. un sfat de la voi. va Multumesc! sad

Răspuns Câştigător
| EmHinoki a răspuns:

Pfoa ce cunoscuta imi pare povestea day dreaming Am un prieten 20 si ceva de ani [C] a fost cu o tipa de 18 ani vreun an Mergea un amic mereu la ea si ea venea cu respectivi baieti si.mrg in timp ce amicu' meu se juca pe laptop Ma confuz nu prea ai dc sa fi e clar Asa era si tipa respectiva era non; stop cu gagicasu, dar isi facea timp si pentru altii Tu o iubesti in timp ce ea se iubeste cu altii Imi pare rau pentru alegerea ta da' te'ai ales cu o perpendiculara straight face Trebuie sa renunti dupa ce te'a inselat. El a obligato raised eyebrows? Scuze de rigoare asa i'a zis si aia tipului oh go on. Nu ai ce face cu ea! E cel mai bine pentru tine :*. Si stiu. o sa-ti bata la usa pisand ochii ca doar pe tine te iubeste si ca vrea un viitor impreuna...si nu Nu o sa minta! Chiar te iubeste da' pe langa...se iubeste si cu altiihappy. E o curva cu sentimente :*. Ai putea sa ii dai papucii ft serios si sa vezi daca pleaca sau se intoarce.cat de mult poate ajunge pentru tine

9 răspunsuri:
| VacutzaRoscata a răspuns:

Scapa de cu*** asta imediat oh go on

| zayidee a răspuns:

La 20 de ani adevarul e ca esti foarte trecut prin viata, o bati cu pumnii si cu picioarele si totusi o iubesti si nu vrei sa o pierzi. Oare ce disperata ar sta cu tine, in floarea varstei sa incaseze pumni si palme din cauza geloziei tale? Nu-i buna, va dati mana si gata, dar sa va purtati ca animalele...

| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Buna! Daca ma crezi si eu sunt cam la aceeiasi lungime de unda ca si tine. numai ca e ff diferit!
As vrea in primul rand sa iti spun sa numai reactionezi violent fata de ea! in 2 zile? se pot face multe sa stii! Acum oricare ar fi cazul daca i-a facut oral sau nu depinde de ea si numai ea stie,dar daca zice ca nu e adevarat ce sa zic? poate minte poate nu.e clar,incercati sa va dati o noua sansa,mergeti undeva amandoi pentru un timp. discutati, vedeti ce aveti de gand.fa cum iti dicteaza inima,incearca sa fii putin mai rece te rog,nu i arata ca ti pasa atat de mult sa vezi reactia ei,daca te inntreaba dc te-ai racit asa mult?tonguevezi daca observa,vorbeste-i mai vulgar un pic, ridica tonultonguetonguevezi cum reactioneaza! mai bine suferi in taceretongueca mine! un bun exemplu de cat sa te milogesti in fata ei, nu merita!

| EmHinoki a răspuns:

Nu inteleg...de ce sariti toti cu gura pe el ca a lovit o fata raised eyebrows? Pe bune acum...voi nu aveti niciodata iesiri gen raised eyebrows? Fiti seriosi oameni buni. Daca vreti sa.l criticat mergeti in alta parte nu aici. Sunteti de.a dreptu' iritati oh go on. Nu intelegi ca cei care scriem avem nevoie de sfaturi nu de critici? _)_ Indreptati!

| Infraverde a răspuns:

Ce-ai facut bah? al luat-o la picioare si la pumni? esti mai prejos decat ea, lasa dracu iubirea si dai papucii, nu te mai lauda ca o bati ca daca o bateai nu-si mai batea joc de tine si pleca de la tine

| Ociudatenie a răspuns:

Hi! Eu sunt mai mica de cat prietena ta si un baiat de 20 ani ma iubeste la nebunie...cu toate ca eu il refuz si uneori il jignesc, nu ar da in mine nici daca i-as face cel mai rau lucru din lume. poate tu crezi ca o iubesti dar intr-adevar nu e asa! De exemplu eu nu inteleg ce e cu gelozia asta!, daca sta cu tine si zice ca te iubeste,trebuie sa o crezi (daca o iubesti) poate chiar a avut ceva cu acel tip, dar acum nu mai are... oricum, tu trebuie sa decizi dar ai grija sa nu o faci sa-ti fie dusman!winking

| derbe a răspuns:

Ea tot imi zice ca nu e adevarat. ca na facut cu nimeni nimic.ca is totul pentru ea. si tot asa.isi da imediat seama daca ma racesc. cand urc tonul imi zice sa ma calmez si una alta. nu ca ma laud ca am batut-o... e pentru prima data cand i-am dat cateva si imed dupa i-am zis sa ma ierte ca'mi pare rau. nu am mai avut stare. am sa incerc sa nu o mai "stresez". daca ma iubeste cu adevarat atunci vine ea la mine sa'mi planga cu scuzele si sa'mi vorbeasca deschis despre toate. daca nu viata continua.
cam asa sta treaba?

| derbe a răspuns:

Multumesc tuturor! Am extras cateva idei! :*

| derbe a răspuns:

EmHinoki : Multumesc - Si celor care au dat un sfat! Am extras cateva idei. Din greseli invatam.