| BuuBuu_6473 a întrebat:

Buna!:*

Am nevoie de un sfat!
Sunt cu prietenul meu de 3 luni si ceva.
La inceput a fost foartee frumooos:X
Iesiri, weeck-enduri petrecute impreuna, cluburi, plimbari etc.
S`a schimbat din seara in care am vorbit despre sex.Eu il iubesc enorm:X. mi-a zis ca si el tine la mine dar ar incepe sa ma iubeasca daca as face`o cu el(eu fiind virgina), pentru ca isi doreste o relatie serioasa alaturi de o fata ca mine, ca s`a schimbat numai pentru mine(el e un tip caruia ai place sa aiba mai multe prietene o data). Eu i-am spus ca nu imi doresc asta acum si sa mai asteptam un timp deoarece imi e teama ca ma va parasi dupa ce o voi face cu el.
De atunci e distantsad
Cand il sun imi spune ca are treaba, ca ma suna el sau imi da ocupat.
Daca ma inseala?
crying
Nu stiu ce sa fac...am incercat sa vorbesc si cu el dar e tare greu sa scoti ceva de la el.

Răspuns Câştigător
| Roberta_3237 a răspuns:

Gandeste-te bine.
Daca ai si cea mai mica indoiala este bine sa te gandesti serios inainte de a lua o decizie.Si mie mi se pare ca e cam ciudat comportamentul lui si am senzatia ca se cam joaca cu tine.Si va faceacest lucru atata timp cat ii vei da voie.
Ar fi bine sa cauti alti tipi si sa vezi care este cel mai bun pentru tine.
Daca vei sta prea mult incercand sa-l cunosti, sa-i ghicesti gandurile acestui tip, s-ar putea sa pierzi alte oportunitati mai avantajoase pentru tine.

Sper ca am fost de ajutor happy

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca dupa 3 luni de relatie s-a ajuns deja la problema sexului, eu zic ca asta a fost singurul lui tel. Probabil ca o fata cuminte e un trofeu care-i lipseste din panoplie.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Din pacate a observat ca nu esti vreo fufa care sa-i cada imediat in plasa si l-ai descurajat!

Daca o faci cu el o sa te iubeasca! Asta e replica de cocalar labagist(scuzati expresia).

E clar ca asta vroia de la tine: virginitatea!

Poti sa-mi dai Naispe de ''stupid'' dar asta e adevarul!

| Razvan a răspuns:

Fii inteligenta.Retrage-te daca nu ai de gand sa o faci cu el. Ce a fost frumos va ramane mereu in amintirea ta.Si atat.Nimeni nu te poate obliga sa faci ceva impotriva vointei tale

| Alecsaandrra a răspuns:

Pana`nu il prinzi cu un indiciu n`ai cum sa-ti dai seama daca te inseala sau nu.

| BruneTTe a răspuns:

Gandeste logic. e clar ca asta vroia de la inceput. Acum, cand a vazut ca nu poate obtine a inceput sa fie distant. E clar ca nu tine la tine ca altfel te-ar fi inteles.

| νєησм a răspuns:

In general baieti doar asta vor de la fete sex.incearca sa faci ca el si apoi roaga-te sa nu te paraseasca e greu sa ii spui unui baiat ca nu vrei sa faci sex ca el e normal imd te va parasi si gata lucruri frumoase.nu se stie daca te paraseste dupa ce o vei face ca el. Fao si vezi si u ce noroc ai.eu nu iti spun sa il parasesti dar si asta e o varianta bona pentru ca mai sunt baieti in lume. dar stiu ca nu poti face acest lucru din cauza ca il iubesti.ai 2 solutii 1. Fa-o cu el si vezi ce se intampla
2.Despartete de el si gasesteti pe alt cineva bafta funda te rog!puppy dog eyes

| WhiteRose a răspuns:

Oh, ce pacat ca a devenit asa.
Pe tine te inteleg, e bine ca i-ai spus asa, trebuia si el sa mai astepte. si u sa-i spui ceva de genul ca vrei cu el, dar mai incololaughing, nu stiu, poate crede ca nu il vrei pe el.
E posibil sa te insele, acum... dar poate in viitor va fi mai bine pentru tine, ca poate chiar faceai o greseala daca acceptai

Succes!

| m0z0lici a răspuns:

Daca nu te-a inteles din momentul in care i-ai spus sa mai astepti pentru ca nu esti pregatita e clar ca nu e pentru tine invidividul. Ori te desparti de el, ori ramai in continuare cu el si suferi. O faci cu el, da? Dar poate te va insela. Asa ca mai bine, gandeste-te ce vrei sa faci, pentru ca in joc sunt sentimentele tale, si un astfel de baiat nu are ce cauta langa tine. Daca te iubea, si te respecta, crede-ma ca te accepta asa cum esti si nici nu se 'departa' de tine in momentul cand i-ai spus ca nu esti pregatita si sa mai asteptati. Dar tu faci ce vrei, dar eu iti spun ca te tine doar pentru sex. Si e pacat de tine. Te pup :*:*! Succes in continuare, si ai grija ce faci, sa nu cumva sa regreti mai tarziu!winking

| dragos_7623 a răspuns:

Sincer eu imi iubesc prietena si am fost in aceeasi situatie ea fiind virgina si nu am profitat de lucru asta am asteptat pana la momentul potrivit.nu am obligato si nu i-am pus problema ca o voi parasi daca nu face sex.stii mi se pare penibil ca o fata sa isi piarda virginitatea asa din pofta facuta in 3 luni.nu zic ca eu am stat ani dar am decis impreuna momentul acela si totul a fost extrordinar atata timp cat nici eu si nici ea nu am stabilit si nu ne-am obligat reciproc.sa faci ceea ce simti dar cum a spus si brigaela poti deveni trofeul lui.eu am avut unul cu rabdare si iubire.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm.
Eu atat am de zis: daca nu are rabdare sa te astepte, nu te merita!
Sunt si eu in situatia lui(prietena virgina) si nu am nici un fel de problema cu asta. O voi astepta pana cand va fi pregatita sa-si inceapa viata sexuala;-)

| utza06 a răspuns:

Dai ****...nu mai tine baiatu pe uscat... sfatu meu

| niuska a răspuns:

Un barbat care iubeste e gata sa astepte cit trebuie iti spun din experienta mea, A fii vercina e ceeva fantastic pur sfint.cred ca ar trebui sa fie o persoana care sa merite asta in cazul dat cred ca trebuie sa mai astepti ve-i vedea cum el va proceda. dar cu inselatul draga mea orce barbat in lumea asta si inselat iubita, nevasta dar e important ca daca o face sa nu o faca cu sufletul