| Te besk a întrebat:

Am niste probleme, iar ma intorc cu acel baiat. Azi dupa scoala am mers cu fetele in oras si l-am intalnit si era inca cu doi prieteni de-al lui.Am trecut pe langa el era de 1m distanta intre noi doi.Cand am trecut pe langa el am tremurat toata.Si prietena mea mi-a zis sa-l salut, eu l-am salutat, da din momentul din care l-am salutat a ramas socat si a zambit si ii straluciau ochii de nedespus si nu putea sa salute inapoi ca s-a balbaithee hee. Ir apoi unul dintre prieteni lui a zis "Mah mah ...Auuuuu la >asta:. Si prietenul lui simt ca ar vrea sa fiu cu acel baiat si eu cred ca si acl baiat pe care il iubesc a observat si mereu imi zambeste si ii stralucesc ochii. Ce sa fac in continuar pentru ca l-am salutat deja si care ar fi urmatorul pass? Si eu as vrea sa il fac sa ma observe si mai mult ca-l plac. Ce ar trebui sa fac sa il impresionez? Mentionez ca in fiecare dimineata trece pe langa mine si imi zambeste, si eu si el suntem pesti si am auzit ca pesti sunt foarte timizi.Deci daca m-as putea ajuta cineva in legatura cu acest lucru sa o faca, pentru ca totusi suntem "Unul Pentru Toti"
. Deci intrebarea mea e :Cum as putea sa il fac sa observe ca-l plac si sa-l impresionez si sa-l atrag mai mult si sa-l fac sa nu se plictiseasca cand este in jurul meu?

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu incerca sa fii tare in caracter foarte mult dar ia domne atitudine sh cand va intalniti singuri din intamplare invita-l la un suc...lucrurile trebuie sa evolueze cumva intre voi deoarece e mai mult decat clar ca te place. estinorocoasa rau

| Silviu591 a răspuns:

Eu zic ca a observat deja ca il placi.

trebuie pana la urma unul dintre voi sa isi ia inima`n dinti si sa faca cunostinta sau alte chestii. ce ar fi sa fii tu prima? smug

| tim a răspuns:

Deci daca e si el peste incearca cu o undita. glumeam. deci pari suficient de inteligenta in domeniul dragoste, asa ca orice sfat e de prisos. e doar o chestiune de timp pana vei intra in vorba cu el, si veti deveni prieteni...si mai mult! te rog doar sa ne povestesti si noua reusita, stii ca ne topim dupa povesti frumoase.winking

| georgy7165 a răspuns:

Te sfatuiesc sa faci tu primul pas daca el nu are curaj.Acum e normal ca si fetele sa mai faca primul pas.Ar trebui dimineata cand te intalnesti cu el sa-l intrebi ce mai face. ce ore are.vezi tu ce-i zici pentru inceput...Fi sigura pe tine cand esti in preajma lui pentru ca el poate sa-si dea seama daca te balbai sau tremuri.si daca tu esti sigura pe tine ii vei transmite si lui acest lucru si va va fi mai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E frumos felul in care povestesti.
Dupa cum spui, amandoi sunteti timizi si e clar ca sunt unele lucruri care va atrag reciproc, totusi cine va face primul pas?
E depasita acea conceptie cum ca baietii ar trebui sa fac primul pas, mai nou si fetele iau atitudine si intra in vorba si chiar e o adevarata placere sa vada o fata cum il abordeaza.
Ia-ti inima in dinti si incearca sa vorbesti cu el, alege un subiect neutru: despre scoala, ceri informatii despre un anume profesor, o anumita materie, asta daca sunteti colegi de scoala. Intreaba-l ceva referitor la o emisiune d ela televizor, un film care doresti sa il vezi si nu sti cand se difuzeaza. Intreaba-l in legatura cu un email, nu sti cum se trimite, si eventual sa iti explice... sunt multe subiecte care pot deschide o astfel de discutie, doar sa ai suficienta dorinta.
Chiar nu ai ce pierde daca incerci, insa ai mult de castigat daca totul iese bine.
Ideal ar fi sa il abordezi cand este singur, iar daca rareori este doar el, roga o prietena sa te insoteasca, pentru a putea sta ea cu amicul lui, in timp ce "tu iti faci numarul".
Succes!