| Te besk a întrebat:

Am niste probleme, iar ma intorc cu acel baiat. Azi dupa scoala am mers cu fetele in oras si l-am intalnit si era inca cu doi prieteni de-al lui.Am trecut pe langa el era de 1m distanta intre noi doi.Cand am trecut pe langa el am tremurat toata.Si prietena mea mi-a zis sa-l salut, eu l-am salutat, da din momentul din care l-am salutat a ramas socat si a zambit si ii straluciau ochii de nedespus si nu putea sa salute inapoi ca s-a balbait. Ir apoi unul dintre prieteni lui a zis "Mah mah ...Auuuuu la >asta:. Si prietenul lui simt ca ar vrea sa fiu cu acel baiat si eu cred ca si acl baiat pe care il iubesc a observat si mereu imi zambeste si ii stralucesc ochii. Ce sa fac in continuar pentru ca l-am salutat deja si care ar fi urmatorul pass? Si eu as vrea sa il fac sa ma observe si mai mult ca-l plac. Ce ar trebui sa fac sa il impresionez? Mentionez ca in fiecare dimineata trece pe langa mine si imi zambeste, si eu si el suntem pesti si am auzit ca pesti sunt foarte timizi.Deci daca m-as putea ajuta cineva in legatura cu acest lucru sa o faca, pentru ca totusi suntem "Unul Pentru Toti"

. Deci intrebarea mea e :Cum as putea sa il fac sa observe ca-l plac si sa-l impresionez si sa-l atrag mai mult si sa-l fac sa nu se plictiseasca cand este in jurul meu?

6 răspunsuri:
| Xonia a răspuns:

Zambestei si incearca sa te apropii de el mai mult
Vorbiti pe mess, iesiti pe afaratongue
Bafta

| Ana-Maria94 a răspuns:

Si eu sunt pesti si da asta este adevaru chisr suntem timizi. Poti incearca sa fi mai indrazneata si chiar sa inrii in vorba cu el, acel zambeat si acea sclipires sigur inseamna ceva, insemna ca el chiar ar vrea sa existe mai multe intre voi.Multa Bafta.

| another_emo_girl a răspuns:

Pai e f simplu.vezi ce il intereseaza pe el cel mai mult, si pregateste niste foi subiective la ce ai aflat(in jur de 20)
cand terci pe langa el(la scoala, pe coridor), scapa o foaie, apoi, cand te apleci dupa ea, scapa'le pe toate; el o sa te jaute sa le ridici, apoi u o sa te imprietenesti cu el.cum? pai dupa ce ati terminat de ridicat foile, i spui despre ce e vb si o sa vezi ca e destulde interesat. spre sf discutiei, cere'i id si spune'i ca tu chiar te bucuri ca v'ati cunoscut ca de ceva vreme l'ai observat si ca t'i se pare chiar dragut. apoi, da'i add si discutati despre ce vreti voi

p. s:ai grija sa nu te balbai!

succes!

| Filly_6570 a răspuns:

Pt inceput vreau sa lamuresc problema cu zodiile. Daca nu ai fi stiut ca esti nascuta in zodia Pestilor sau daca nu ai fi fost informata de cine stie unde ca Pestii sunt timizi oare ai fi fost timida. Timiditatea vine din alte motive si in cazul de fata cel mai probabil din dorinta de a evita un eventual refuz. Daca tu crezi ca zodiile iti dau putere atunci de acum fii Leu sau fii Berberc sau orice alta zodie vrei sau de ce nu toate la un loc, nu zodiile au dat caracteristici oamenilor ci oamenii au dat caracteristici zodiilor, deci fii zodia ta.
Ok acum sa trecem la treburile care ne framanta cu adevarat. Din cate am inteles acest baiat e posibil sa simta si el ceva pentru tine dar timiditatea nu il lasa sa faca ceva in sensul asta. Daca nu vrei sa astepti poate pana e prea tarziu atunci trebuie sa faci tu ceva.
1. Intra in anturajul lui, petreceti mai mult timp impreuna, obisnuitiva unul cu celalalt si treptat va disparea aceasta retinere de a face ceva. E o solutie care se poate sa ia mai mult timp si am observat ca rabdarea ta a cam ajuns la limita, totusi cred ca are sanse aproape sigure.
2. E imposibil sa nu ai o prietena care e putin mai curajoasa, prin intermediul ei adu-i la cunostiinta ce simti, roga-o sa vorbeasca cu el si in felul asta sigur intri in atentia lui. Nu prea agreez solutia asta e posibil sa o considere o farsa si sa se comporte ca atare, nu acord multe sanse.
3. De departe cea mai sigura cale de a te apropia de el in viziunea mea e sa fii directa. Opreste-l cand il vezi si invita-l la o cafea, la o plimbare, la orice care sa va dea ceva timp impreuna singuri. In secunda urmatoare el va intelege, mai clar decat un desen ar fi putut sa ii transmita, ca cel putin il simpatizezi. Cere-i pentru moment nr de telefon pentru a va putea fixa ulterior data si ora la care sa va intalniti. Fii scurta si directa ceva genu':"Ma gandeam sa ne vedem intr-o zi la o cafea, lasa-mi te rog nr tau ca sa stabilim cand si unde." Baietii nu pot sa refuze o fata mai ales cand vine vorba de o iesire in doi. Ok imediat ce ati facut schimb de numere scuza-te ca ai treaba urgent si zii ca il vei contacta de indata ce se poate. Daca reusesti sa incadrezi toata discutia voastra in 3 min atunci e un succes real, el va ramane bulversat de evenimente cel putin urmatoarele 2-3 ore iar tu ai reusit sa iti depasesti timiditatea. Nu lasa sa treaca prea mult timp pana sa il suni cred ca cel mai bine ar fi sa vorbiti chiar ziua ce urmeaza. Daca se intampla sa te izbesti de o amanare nu te demoraliza, pretextul care il afiseaza e posibil sa fie real sau se poate sa amane doar momentul pentru a prinde curaj si a mai echilibra putin din avantajul care il ai asupra sa. Ar mai fi cate ceva de spus dar cred ca te-as aglomera putin, vreau sa inchei totusi cu un citat:"In orice situatie, cel mai bun lucru pe care il poti face este lucrul corect; urmatorul cel mai bun lucru pe care il poti face este lucrul gresit; cel mai rau lucru pe care il poti face este sa nu faci nimic." - Theodore Roosevelt
Mult succes, si nu uita tu esti cea care alege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune pe fata ce simti pentru el... daca e reciproca simpatia o sa iasa cu scantei

| lollopop a răspuns:

Zii vreunui prieten de-al lui pe care il cunosti si tu si in care ai incredere sa-l intrebe daca te place. SAU: vb p mess, incearca sa-l cunosti