| LBMV a întrebat:

Buna:*** am o intrebaresad Am facut dragoste cu iubitul meu acum o luna si am facut-o neprotejat. iar acum 3 zile am facut un test de sarcina sure check dimineata si a iesit negativ. Dar cam de 2 saptamani ma cam doare burta. am luat medicamente ca am crezut k mam racit, dar ma tot doare. cand imi trag burta sau cand ma apas. este posibil sa fiu insarcinata?

14 răspunsuri:
| Liquify a răspuns:

In mod normal daca a iesit negativ nu ar trebui sa fi insarcinata. Daca iti permiti, mai fa un test de sarcina curand. Sau daca nu iti este rusine si iti permiti financiar, fa un control ginecologic. Daca nu, va trebui sa astepti pana la urmatoarea menstruatie pentru a fi sigura. Intre timp urmareste semnele sarcinii si anume cresterea in greutate inexplicabila, marirea sanilor, urinare frecventa si pofte pentru mancari care in mod normal nu le agreezi. Durerile tale de burta pot face parte din sindromul premenstrual, deoarece sindromul premenstrual poate aparea cu pana la 14 zile inaintea menstruatiei.

| Alexutza25 a răspuns:

Aveti relatii intime neprotejate si dupa aceea va mai si speriati daca ramaneti insarcinate! Va asumati un risc daca faceti asta, si totusi pentru ce?

| Nicux1 a răspuns:

Pai du-te la un medic ca testul mai poate insela.

| marya1994 a răspuns:

Nu cred daca erai ar fi iesit pozitiv testulkiss mai fa-ti inca unu daca iese la fel poti sta linistita

| KameliaAura a răspuns:

Poate te-ai racit, dar ca sa fi sigura mai fa un test, sau doua

| ChemoshRDB a răspuns:

Asteapta sa vezi pana la ciclu. Daca iti vine ciclul poti sa te linistesti pentru ca atunci sunt sanse mult mai mici sa fi insarcinata. Daca ai o varsta ceva mai mica s-ar putea doar sa te doara ovarele.
A da...si testul sure check e bun. Pentru orice eventualitate mai fa un efort si mai cumpara-ti altul. Daca ai greturi dimineata, simti mereu un gust si un miros ca de metal si te duci des la baie atunci s-ar putea sa fi gravida, si daca ti se maresc sanii(da asta peste 2-3 luni)
In caz ca mai vrei sa afli ceva trimite-mi un mesaj cu intrebarilewinking

| LBMV explică (pentru ChemoshRDB):

Nu am greturi. merg la baie nu pot sa zic k ff des, cam de 3, 4 ori pe zi.acuma depinde..pai ciclu mi-a venit in 16 iulie, mi-a venit mai abundent k de obicei. si test o sa mai imi fac unul...

| ChemoshRDB a răspuns (pentru LBMV):

Da sa-ti faci testul peste 3-4 saptamani...Si in plus nu ramai gravida asa, una doua.
Totusi fi atenta la greturi... daca ai in urmatoarele 3 saptamani greturi regulat ia-ti repede un test si vezi ce faci...in orice caz, iti tin pumniiwinking.:* Succes si toate cele bune!

| LBMV explică (pentru ChemoshRDB):

Pai el nu a lasat in mine e fff sigur. da ma sperie lichidul acela. desi nu prea cred ca de la ala ai putea ramane gravida. dar oricum, testul l-am facut sambata dimi, o sa imi mai fac unul, ori saptamana asta ori aialalta.

| GuessWho95 a răspuns:

Ori ai fost la strand si ai stat mult in apa si era rece rece si ai racit, ori ai dormit cu geamu deschis si ai stat cu spatele gol laughing ca si eu am patit la fel si mi-am dat seama ca era o raceala foarte naspa la ovare big grin stai in apa calda si trece happy

| maria232 a răspuns:

Pai poate esti racita. sa fii insarcinata nu esti..cum a zis si marya1994. testele astea..sunt destul de sigure... poate ca trebuie sa-ti vina menstruatia. Stai linistita!

| LBMV explică (pentru maria232):

Menstruatia trebuie sa imi vina doar peste vreo 2 saptamani asa ceva. si burta ma doare de 2 saptamani...

| Xangel a răspuns:

Testul nu iese corect decat dupa o luna de la actul sexual.