| Anonima11 a întrebat:

am o intrebare. Am facut sex protejat cu pr.meu, dupa vreo jumatate de ora am facut-o iar, dar fara prezervativ, insa mai putin de un minut, fara ejaculare. E posibil ca spermatozoizii ramasi pe canal din primul act sexual sa patrunda in vagin daca nu a ejaculat? pot ramane insarcinata?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca intre cele doua contacte sexuale partenerul tau nu s-a spalat si n-a urinat, sunt sanse serioase de sarcina. depinde si de perioada ciclului menstrual in care te gaseai, dar e ca si cum ati fi facut sex neprotejat cu ejaculare, fiindca cu certitudine au ramas spermatozoizi pe uretra si pe penis.

| elasexygagica a răspuns:

Dc e asa de greu sa te protejezi?sad chiar vrei sa te trezesti cu un mucos mic in burta ta?sad daca tot faci sex, ceea ce e super, fa-o protejat si cum trebuiewinking

| wildthing a răspuns:

Da... poti!

| protos87 a răspuns:

Teoretic da, poti ramane insarcinata.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Macar s-a spalat dupa prima? daca nu, ai sanse mari sa ramai insarcinata. asta daca erai in perioada fertila.

| Teodora_6780 a răspuns:

Dap. poti ramane! spermatozoizii raman pe penis!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.ecolife.ro/......l-iii.html

citeste cateva povesti de viata minunate si poate te va ajuta indiferent de situatie

| Anonima11 explică:

As vrea sa stiu cum e cu perioada asta fertila? am cautat diferite informatii dar sa fiu sincera nu am inteles mai nimic. Tin sa mentionez ca eram in ultimele zile de menstruatie. Poate sa ma ajute cineva?

| Anonima11 explică:

Tin sa mentionez ca nu a fost nici macar acel lichid preejaculator. Chiar spermatozoizii aveau cum sa ajunga daca nu a eliminat nimic?

| Colyc a răspuns:

Da desigur ca poti raminea insarcinata dar crede-ma ca sansele sunt minime.