| Anonima11 a întrebat:

am o intrebare care ma macina, deci: acum cateva zile am facut dragoste cu pr.meu de 2 ori protejat, dupa care, dimineata am facut fara prezervativ mai putin de un minut. Tin sa mentionez ca nu a ejaculat si nici macar acel lichid preejaculator nu a fost. Eram in ultimele zile de menstruatie(era chestia aia cu 10 zile inainte si 10 dupa). Stiu ca exista un risc de sarcina daca elimina acel lichid preejaculator deoarece contine spermatozoizii daca nu urineaza dupa ultimul contact. Dar totusi nu ma bazez pe teoriile astea...
Va rog sa ma lamuriti, cam ce risc exista? E posibil sa fi patruns spermatozoizi chiar daca nu a eliminat nimic? multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Chestia aia cum zici tu este cu 5 zile inainte si 5 zile din momentul in care vine menstra, deci 10 zile succesive centrate de prima zi de menstruatie.
Lichidul preejaculator se secreta din secunda in care penisul incepe sa intre in erectie. Nu este posibil sa fii avut loc penetrare fara lichid preejaculator.
Asadar, exista risc de sarcina. Dat fiind ca erai foarte aproape de zilele cu fertilitate minima (primele 5), probabil riscul e mic 4-5%.

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic ca tot este un risc, ai grija data viitoare!

| anca13 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata, dar pentru linistea ta, fa un test repede!:*

| totem a răspuns:

Bai, se poate, deoarece lichidul preejaculator contine spermatozoizi, dar eu zic sa-l lasi. mai putin de un minut? da' ce, e iepure?

| totem a răspuns:

Bai, n-aveam nelinisti, ci doar niste curiozitati. te pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu cred, este foarte putin posibil, dar eu iti propun sa-ti iei un test de sarcina si sa vezi daca ai ceva desi nu cred ca e posibil

| Anonima11 explică:

Nu totem, a fost o chestie de moment, dimineata, nici macar nu s-a numit act sexual in sinehee hee de asta spun ca nu stiu daca a durat mai mult de un minut.
Stai tu linistit ca partidele noastre de sex nu dureaza in minutelaughing