| AlleAlllexandra a întrebat:

Buna straight face Am o intrebare...Am fost impreuna cu un baiat din mai pana in ianuarie. Din ianuarie am fost certati pana acum... ceva gen 1 sapt. Il iubesc tare mult,si el pe mine,dar el vrea sa ma prezinte parintilor,ceea ce pe mine ma nemultumeste,am incercat sa-l conving ca inca nu e timpul,dar a spus ca vrea o relatie serioasa cu mine. Ce sa fac? Nu as vrea sa afle parintii mei de relatia noastra, insa nu vreau sa ma cert cu el. Da-ti-mi un sfat. Cum as putea sa-l conving sa nu o faca? El e hotarat ca in acest weekend sa ma prezinte? Mie mi-e si putin rusine de parinti lui.Fiind 3 ani diferenta intre noi. Un sfat? Un ajutor? Primesc? Multumesc. Vot+Funda.

Răspuns Câştigător
| Tmcn a răspuns:

Eu spun să îi faci pe plac, înseamnă că ţine mult la tine, nu te duci să prezinţi părinţilor o fată oarecare. Dacă nu o faci pentru tine, fă-o de dragul lui, dacă tot zici că îl iubeşti.
Eu te înţeleg, recent am trecut prin asta şi s-a terminat cu bine, a fost foarte ok.
Gândeşte-te la ei ca la orice părinţi, nu cred că ai de ce să îţi faci probleme, din moment ce te prezintă ca fiind prietena lui, o să fie foarte drăguţi şi amabili cu tine, o să fie o experienţă plăcută. În plus, gândeşte-te că o să se simtă jignit că nu vrei să îi cunoşti pe ai lui, el probabil e încântat de idee.
Scuze poţi inventa oricând, dar el va insista şi în plus, nu va fi nevoie să faci asta de două ori, îi faci pe plac, îi cunoşti pe ai lui şi sunteţi amândoi mulţumiţi, fără motive de ceartă.
Nu e neapărată nevoie să afle ai tăi, poţi ascunde asta, dacă asta vrei.
Gândeşte-te bine înainte să îl dezamăgeşti, chiar dacă nu va zice nimic, o să se simtă aiurea.

| AlleAlllexandra explică (pentru Tmcn):

Cred. Am amanat chestia asta aproape un an. Probabil ca o sa merg. Dar, acest weekend sunt plecata in Austria la ski cu familia si niste prieteni, el o sa creada ca mint. Dar...straight face Cum l-as putea convinge ca nu mint?

| Tmcn a răspuns (pentru AlleAlllexandra):

Amâni pe altă zi, şi în ziua stabilită ieşi cu ai lui fără alte pretexte. Spune-i că promiţi că vei ieşi cu ei in ziua X şi aşa va fi.

| AlleAlllexandra explică (pentru Tmcn):

Multumesc pentru sfat. Fundita ai, doresti si vot?

| Tmcn a răspuns (pentru AlleAlllexandra):

Nu e nevoie, sper că ţi-a fost de folos sfatul şi sper să-şi meargă cât mai bine, baftă! Şi lasă emoţiile departe -ştiu cum e şi mai bine nu te stresezi degeaba.

| AlleAlllexandra explică (pentru Tmcn):

Merci. :*

14 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Te duci și îi cunoști, îl placi faci asta pentru el nu-l placi nu o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu, incercarea vina n-are... daca el isi doreste asta inseamna ca are intentii serioase... virsta nu conteaza, principalu sa te intelegi cu el si sa va respectati unul pe celalalt. (Pe parintii prietenului meu eam cunoscut peste o saptamana ), si le -a placut mult de mine.succes

| IREros a răspuns:

Dar de ce sa nu ii cunosti parintii? nu e ca si cum ai accepta o cerere in casatorie, pur si simplu mergi ii cunosti si pa, doar nu te muti la ei. De ce iti e asa frica?big grin Dar daca tot nu vrei explica-i lui ar trebui sa inteleaga, daca va iubiti nu aveti cum sa va certati din astahappy

| Rachel0 a răspuns:

Mie nu mi se pare un lucru rău să te prezinte părinților săi.Multe fete și-ar dori asta de la un băiat.Eu zic să te duci, nu ai ce să pierzi, plus că diferența de vârstă chiar nu contează, dacă voi vă iubiți părerea celorlalți nu mai contează.Și poate te vei înțelege chiar bine cu părinții lui.Te sfătuiesc să nu tragi concluzii pripite. Succes!

| AlleAlllexandra explică (pentru Rachel0):

Multumesc.

| Rachel0 a răspuns (pentru AlleAlllexandra):

Păi vorbește cu părinții lui despre chestia cu secretul. Nu ai pentru ce!

| valentina08 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i cunosti parintii.Chiar daca nu te-ai duce in acest weekend pana la urma tot ar trebui sa-i cunosti.Nu poti amana la nesfarsit.

| AlleAlllexandra explică (pentru valentina08):

Ii cunosc parintii, chestia e ca parintii mei cu ai lui sunt buni prieteni.