| Katherineeeeeeee a întrebat:

Buna happy am o intrebare cam ciudata dar mna sunt si eu curioasa...
daca te masturbezi sa zicemthinking timp de 5-6 ani si continui, mai tarziu nu vei mai fi "buna" sa zic asa laughing
funda pentru cel mai bun raspuns

11 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Masturbarea devine o problema in momentul cand o preferi sau ii dai prioritate in fata actului sexual.
Ma gandesc ca te referi la masturbarea cu un obiect care ar largi vaginul. Daca folosesti un dildo care este similar cu un penis si este conceput in acest scop, nu e cazul sa-ti faci griji.
In plus, ca sa atingi zonele importante nu e nevoie sa bagi mana pana la cot. Unele femei nici nu trec mult de clitoris.
In plus, muschii se strang inapoi cu timpul, evident ca altfel la 20 de ani si altfel la 70. Cred totusi ca o femeie care atatia ani nu gaseste un partener cu care sa se simta bine are altele de rezolvat...

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Eu am probleme de sanatate din cauza asta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poţi să te masturbezi şi 20 de ani, NU contează - nu este nici o legătură între asta şi cum vei fi când vei face dragoste!

Vei fi "bună", aşa cum te exprimi tu - adică, NU o să ai nici o problemă când vei face dragoste cu un băiat!

| BLeur a răspuns:

Bună.

Din câte ştiu eu, te maturizezi în 5-6 ani, şi poate o fi şi de la masturbare.
Dar da, vei arăta mult mai bine, o să întorci multe priviri dacă îţi pui în evidenţă formele happy.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| Xtadelo a răspuns (pentru BLeur):

straight face
Nu am inteles partea cu "Dar da, vei arăta mult mai bine, o să întorci multe priviri dacă îţi pui în evidenţă formele happy. "
Ooooo...ce raspunsuri... smug

| irrumator30 a răspuns:

Vei fi cu atat mai buna, pentru ca prin masturbare te antrenezi pentru sex, si astfel iti vei cunoaste limitele, ce anume iti place cand faci sex, ce nu, si cand esti mai excitata, ce e de facut, cum sa fii atinsa, mangaiata, si unde.

| Katherineeeeeeee explică:

Nu este vorba de mine laughing am discutat afara cu niste prieteni si toti avea niste raspunsuri diferite si de aceea m-am gandit sa postez intrebarea...

| midu89 a răspuns:

'buna'? la aspect fizic sau la pat? cred ca e prea mult timp, doar sa te masturbezi fara sex nu e bine, cand vei fi cu un baiat nu vei mai simti nicio placere obisnuidute doar cu masturbare, sfatul meu e sa nu te mas.atata timp

| scx a răspuns:

Decat sa continui asa..mai bine ai face un baiat fericit...

| webcamyonut a răspuns:

Dc nu faci sex cu un baiat
?