| 0SomeOne0 a întrebat:

Am o intrebare:Cum iti dai seama ca cineva te iubeste cu adevarat?(o iubire profunda.nu cum sunt in ziua de azi relatiile)Desigur, cred ca o astfel de iubire exista si in zilele noastre, dar este foarte greu de gasit.Stiu doua filme care, cred eu, explica cel mai bine acest tip de iubire:

-A walk to remember

-Romeo si Julieta(sau cartea)
Multumesc mult!

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Capacitatea de a iubi in acel mod e cea mai mare calitate...

Răspuns utilizator avertizat
| ATHOS a răspuns:

Candva, va ajunge la tine pe un cal alb, un cavaler inalt, chipes, frumos, elegant, cult, manierat, tandru, dragalas, cu simtul umorului, cu un caracter impecabil, inteligent, instruit, bine pregatit pentru viata, prieten de nadejde, camarad, corect, cinstit, care are viata bazata pe principii, care respecta valorile morale ale familiei, ...si pe deasupra mai este si romantic.
Cand il vei vedea sa stii ca el este. Pentru asta nu uita sa te pregatesti.
Bafta!

| AdinaCrissa a răspuns:

Exista!love struck

| newperson4him a răspuns:

Si eu am vazut filmele si sunt chiar taribig grin. Bun, acum in legatura cu dragostea adevarata. Sigur ca exista! Depinde doar de tine daca vrei sa ai parte de o dragoste adevarata sau de numeroase iubiri cu un final identic.

| 0SomeOne0 explică:

@ATHOS Ar fi foarte frumos sa fie asa cum l-ai descris tu, dar fiecare om are defectele lui.Nimeni nu e perfect, ca un robot.Multumesc!