| Tiffanny a întrebat:

Buna!
Am o intrebare!
Cum sa-l conving pe prietenul meu sa se lase de fumat?![are 16 ani jum]
i-am spu chestia asta cu "eu sau tigarile". Normal ca m`a ales pe mine.
A doua zi dupa asta l`am intrebat: "te`ai lasat de tigari, nu`i asa" si sp ca da, dar cand ne intalnim, il sarut si il simt ca a fumat. Daca il intreb, recunoaste. nu stiu ce sa-i mai zic, ce sa-i mai fac?!
Ajutati`ma! sad
Dau funda+vot!
Scuzati categoria!big grin

Răspuns Câştigător
| AdY a răspuns:

Este aproape ImPOSIBIL sa lasi fumatul si asata trebuie sa intelegi.

Tatal meu fumeaza mult si eu de la 10 azi tot ii zic sa lase fumatul si nu mai ajunge la capul lui(chiar daca e matur si intelege ca ceea ce face ii rau) acum am 14 si situatia ii aceeasi. A si para rau ca a fumat o viata doar atunci cind il ataca vreo boala pulmonara>...

Cam acceasi soarta il astepta si pe prietenul tau daca sa fim realisti dar asta va fi peste multi multi ani pe la vreo 35 40.

Daca reuseste cumva(nu stiu cum) sa lase fumatul sa stii ca este unul din foarte foarte putinii care au pututo face!

2 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Lasa omul sa fumeze!

| LiveYourLife a răspuns:

Definitiv nu va putea asa dintr-o data
bucura-te macar ca nu fumeaza fata de tinewinking

daca ar avea ambitie ar putea sa se lase de fumat ar probabil nu vreawinking

oricum ai avut de castigat macar putin fiindca nu mai fumeaza fata de tinewinking