| iulia12356 a întrebat:

Bună, am o intrebare. Daca prietenul meu mi-a bagat degetul in vagin inseamna ca nu mai sunt virgina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin masturbarea cu degetul sau un alt obiect introdus in vagin prin orificiul existent in himen si fara lezarea rau ruperea acelei membrane nu se produce asa numita dezvirginare. La dezvirginare efectiv se inlatura acea pielita care are rolul de bariera de intrare in vagin.In cazul tau se pare ca himenul nu a fost afectat deci esti in continuare virgina.

| mihai69 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Masturbarea nu „strică" virginitatea, ci actul sexual cu un băiat. Chiar dacă se produce deflorarea, cum ziceam mai sus.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă degetul era ăla de la mână, chiar dacă te-a deflorat (probabil, dar nu musai), tu încă mai ești virgină. Dacă totuși era vorba despre Tom Degețelul cel fără unghie și care stă la el în chiloței... atunci sigur nu mai ești virgină!

| danutzu96 a răspuns:

Pai asta tu stii. A rupt sau nu a rupt himenul? a curs sange?

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Depinde cat de adanc a ajuns. Si daca mai ai si un himen subtire, s-ar putea.Chiar fara sa curga sange. Oricum nu e o joaca nici pentru tine si nici pentru el.Cu degetul murdar cine stie cati microbi ti-a lasat!

| RebekaDiana12 a răspuns:

Doar tu poti sa stii asta. Daca nu ti-a curs sange inseamna ca inca esti virgina...

| iulia12356 explică:

Nu a curs sânge deloc

| danutzu96 a răspuns (pentru iulia12356):

Esti in continuare virgina, dar pe viitor nu mai lasa sa faca asta, ca s-ar putea sa reuseasca.