| Anonim9800 a întrebat:

Am o întrebare dacă știe cineva răspunsul. Iau anticonceptionale Logest, iar în paralel iau și Bilomag Forte pentru memorie, deoarece am de învățat în această perioadă. Oare este afectat efectul anticonceptionalului daca iau si Bilomag? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bilomag Forte este un supliment alimentar, al carui continut de baza este extractul din planta Ginkgo Biloba, care este imbogatit cu elementul chimic magneziu si cu vitamina B6. Fiindca aceste pastile Bilomag Forte NU au in compozitie substante antibiotice, in mod absolut sigur nu interactioneaza cu hormonii existenti in continutul pastilei AC Logest (sau oricare altul) si din acest motiv NU este afectat si nici macar influentat efectul contraceptiv al pastilei anticonceptionale. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai dreptate, acum vad si eu ca-i baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esri băiat si iei anticoncepționale?