| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare destul de delicata din punctul meu de vedere. acum 2/3 zile am vazut o fata care mi-a atras atentia in mod special(ea e boboaca eu sunt in a 12a diferenta de varsta e de 2 ani cred am fost dat la 6 ani la scoala).
Experienta mea cu fetele este aproape nula, pana acum 2 ani eram gras, insa am reusit sa slabesc si sa imi cresc substantial masa musculara. Din cauza ca am fost gras nu am prea vorbit cu fetele si nici acum nu excelez la acest capitol. sunt foarte rusinos.
Sa revin la subiect, de cateva ori ( in pauze in curtea liceului) ne-am privit pentru cate secunde ochi in ochi (aproape in fiecare pauza cand o vedeam ma uitam spre ea si de cele mai multe era reciproc). Am reusit sa ii aflu si numele de la o colega care are o prietena in clasa la ea)

Intrebarea mea este cum sa ii dau de inteles ca o plac?
Cum am mentionat mai sus sunt destul de timid si garantat nu o sa pot sa ma duc in fata ei si sa vorbesc random cu ea laughing

Niste sfaturi va rog.
Am uitat sa mentionez, dupa ce am vazut-o pe fata aceasta sunt destul de hmm nu stiu cum sa explic laughing
I think I got a crush on her...

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu vorbesti cu ea fata-n fata si nici pe net atunci cum crezi ca va afla? i se va cobori un inger din cer si-i spune? Incearca macar abordarea s-o faci pe Facebook iar apoi sa mergi sa vorbesti cu ea fata-n fata.

| SergiuValentin a răspuns:

Am uitat sa mentionez urasc comunicarea online(ex fb)