| SergiuValentin a întrebat:

Am o intrebare destul de delicata din punctul meu de vedere. acum 2/3 zile am vazut o fata care mi-a atras atentia in mod special(ea e boboaca eu sunt in a 12a diferenta de varsta e de 2 ani cred am fost dat la 6 ani la scoala).

Experienta mea cu fetele este aproape nula, pana acum 2 ani eram gras, insa am reusit sa slabesc si sa imi cresc substantial masa musculara. Din cauza ca am fost gras nu am prea vorbit cu fetele si nici acum nu excelez la acest capitol. sunt foarte rusinos.

Sa revin la subiect, de cateva ori ( in pauze in curtea liceului) ne-am privit pentru cate secunde ochi in ochi (aproape in fiecare pauza cand o vedeam ma uitam spre ea si de cele mai multe era reciproc). Am reusit sa ii aflu si numele de la o colega care are o prietena in clasa la ea)

Intrebarea mea este cum sa ii dau de inteles ca o plac, sa ma bag in seama cu ea sunt sigur ca a observat ca ma uit la ea,.

Cum am mentionat mai sus sunt destul de timid si garantat nu o sa pot sa ma duc in fata ei si sa vorbesc random cu ea

Niste sfaturi va rog.

Am uitat sa mentionez, dupa ce am vazut-o pe fata aceasta sunt destul de hmm nu stiu cum sa explic

I think I got a crush on her...

Răspuns Câştigător
| Irina31 a răspuns:

Daca spui ca nu ai curaj sa o abordezi fata in fata ai putea sa incerci pe facebook. Dar, eu cred ca vei reusi sa o abordezi fata in fata. din cauza ca nu ai avut un corp de fotomodel si fetele nu ti-au zambit pana mai recent ti-ai pierdut increderea in tine. dar valoarea ta nu e data de felul cum arati ci de interiorul tau. Tu esti valoros si trebuie sa constientizezi asta - trebuie sa iti cresti stima de sine. Te sfatuiesc sa lucrezi la asta - sa ai incredere in tine si sa iti apreciezi valoarea ta ca om, sa faci acele lucruri care te fac sa te simti valoros si ca cineva depinde de tine. Cand te iubesti pe tine poti iubi si pe ceilalti. Daca vei avea incredere in tine si respect pentru ceea ce esti, vei avea curaj sa o abordezi si sunt convinsa ca relatia voastra va dura mai mult decat daca o vei contacta acum. Stii de ce? pentru ca a o aborda e doar inceputul - vei avea o multime de provocari pe care nu pe vei putea onora daca nu iti vei aminti cat de valoros esti. Nu fata de langa tine trebuie sa te faca sa te simti valoros - ce se va intampla daca ea pleaca de langa tine? Tu trebuie sa stii cine esti si ce valoare ai indiferent daca ea ramane sau placa. Sper ca nu te-am obosit, dar cred ca e important inainte sa o abordezi sa fii mandru de tine, sa te iubesti sa te respecti si in timp ce faci asta o sa te trezesti ca picioarele ti se indreapta spre ea si dintr-o data ai curaj sa ii vorbesti happy

| SergiuValentin explică (pentru Irina31):

O sa incerc sa vorbesc cu ea pe c2 acolo sunt "protejat" de anonimat si poate o sa imi fac curaj sa vorbesc cu ea la scoala multumesc de sfaturi

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nici măcar un simplu "bună" nu poți să spui?

| SergiuValentin explică (pentru anonim_4396):

Cum am zis sunt destul de timid cu privinta la persoanele care nu le cunosc, poate o sa imi fac curaj saptamana viitoare sper...

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuValentin):

și eu sper. fă-ți curaj, n-are ce să iasă rău, e doar un salut, nu o ceri în căsătorie laughing. e și ea un om, n-ai de ce să ai reținerea asta. oricum, baftă, să-ți faci curaj happy