| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am o situatie putin mai delicata.
Sunt un baiat timid, rusinos si depresiv.
Am varsta de 18 ani si nu am avut o prietena niciodata. Sunt foarte gras am peste 100kg si simt ca nu am ce face cu viata mea, nu am nici o realizare.
Ce sa fac? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| 1997onur a răspuns:

Fratele meu drag și eu am avut peste 100 eram obez kilograme mâncam frate sti cât? laughing)) gaura neagră frate e minciuna laughing) acum abia dacă mănâncă jumate de shaorma cu usturoi Și am 82 kilograme eram mai bine anul trecut spere vara aveam 70 kilograme am loate ceva greutate din cauza ca am început sa mănâncă dulciuri multe viva chips fanta cu Strugrui maglene mai bag și shaorma uneori ca sunt singur înțelegi și nu prea ma ia inima sa fac mâncare mănâncă la munca și afara când scap de la munca și mâncare mea sunr dulciuri rare o sama vezi sa mănâncă mâncare rar de tot

Fratele meu drag soluția exiat mergi frumos la sala și mănâncă și tu regulat adică fa-ti un Program frate și frumoa după el te ei ai aia e nu-i capăt de lume nebunule happy ce ai ce Tea apucată? cum sa-ti faci rău ești nebun ce ai calmezăte frate trebuie sa fi Prost sa-ti faci rău doar ca ești gras nu ma face sa rad fi bărbat fratele meu și bagă in program de masa și alerga eu alergam in parc nopțile uneori alerge Dumincă bag fotbal cu toți nebuni care îți rupe picioare laughing)

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Roaga-te Creatorului si citeste Noul Testament.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa te sinucizi, cand rezolvarea la problema ta este una mult mai usoara: sa te apuci serios sa slabesti!
Dupa ce salbesti, sa vezi tu cum roiesc fetele in jurul tau!

| LisaEmma a răspuns:

Bună seara!
Doar știi că cine ai fost ieri nu ești azi și nu ești azi cine vei fi mâine. Omul este într-o continuă schimbare; atât morală, cât și fizică. Ceilalți vin și pleacă, și dacă cineva va fi să-ți fie, iți va rămâne indiferent de aspectul fizic, de gradul de timiditate sau altele.
"Astăzi este ziua perfectă să începi să devii cine vrei să fii!"
Îți doresc să ai gândurile care să te ajute să te ridici când cazi, să faci alegeri sănăoase și toate doar înspre liniștea și bucuria ta. Restul oamenilor sunt doar beneficiari indirecți. spectatori printre care se vor afla și cei care te vor observa și te vor aplauda indiferent de greșeli, dar și cei care vor găsi mereu motive să-ți spună că nu ești suficient de bun, de realizat etc. dar Viața ta stă în mâinile tale așteptând să fie experimentată; iar povestea ce așteaptă să fie scrisă povestește despre tine, și despre modul eroic de a rezista încercărilor, nicidecum despre ei.
Imeginează-ți că peste câțiva ani vei fi cea mai bună variantă a ta. Cum ai fi?