| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!
Sunt baiat de aproape 19 ani si ma confrunt cu ganduri si ideologii create de mine care nu imi mai dau pace in timpul noptii.
Mi-a venit si mie perioada in care hormonii au venit la putere(17 ani) si am vrut sa-mi creez experiente si relatii cu fete, cu care eram la acelasi nivel, nu am vrut printese. Era de asemenea si perioada in care am renuntat sa ma joc jocuri si sa ma uit la pornografie, imi distrugeam aspectul fizic, facial, si sanatatea mintala. Am inceput sa fac sala in perioada aia, asa ca a avut o contribuire in a atrage atentia la fetele din liceu. Doar ca categoria de fete cu care m-am confruntat era una teribila. Faceau misto de mine facand declaratii de dragoste in timp ce erau in grup de peste 5 persoane. Nu stiam ce gandesc sau ce cred acele fete despre mine, de aia m-am simtit inconfortabil in a le aborda pe fiecare intre 4 ochi pentru nr de telefon sau iesit la o cafea. Nu imi era rusine, mi-am si demonstrat asta vorbind cu una dintre fetele din gasca pe insta pentru o intalnire la o cafea(fata avea totusi cv bun simt). Ca raspuns, am primit block. Am renuntat sa le mai dau atentie iar ele s-au potolit cu timpul. Totusi, ma simteam foarte prost, pentru ca dintr-un intreg liceu, nu reuseam sa-mi gasesc o fata pe placul meu. Nu am reusit sa cunosc fete dinafara liceului cu care sa-mi fac relatie (greseala fiind ca eu ma plimbam ca prostul pe strazile Bucurestiului si nu-mi permiteam sa arunc bani prin baruri, cluburi, etc.). Am inceput sa devin invidios pe prietenii care reuseau sa-si faca relatie, simtindu-ma ca ultimul ratat. Nu m-am bagat in seama cu fete random in liceu sau strada (am invatat ce inseamna sa fi om disperat in a vb cu orice fata) am sperat ca le voi atrage cu rezultatele mele de self-improvement, in schimb am atras motive pentru batjocura si mistocarii. Pe Tinder am primit seen-uri la greu, deci no one chance.
Cu depresia inainte, am inceput sa devin din nou anti-social, ocupandu-ma doar sa-mi creez o cariera dorita(Freelancer) si ieseam afara doar cand mergeam la sala. Am avut esecuri si in a castiga bani online, ca nu am avut pe nimeni sa ma invete, am fost nevoit sa le simt pe pielea mea ca sa invat din ele.
Avand mai multe surse pentru depresie, am ajuns la sfarsitul liceului fara bani, fara relatie, fara nimic...doar stres. Cateva rude mi-au spus sa-mi vad de treaba ca voi cunoaste gagici in facultate, cluburi, etc. odata cu succesul financiar. Fostul meu coleg de camin nu avea bani de chiloti la el si tot avea gagica... Ideea e ca eu nu vad studentele cu ochi buni. Mi-am creat ideea ca fetele de peste 20 de ani sunt deja batrane si depasite de varsta din toate punctele de vedere. Frumos, nu?
Stiind ca daca ma bag la minore voi fi aruncat in puscarie, ce ma face pe mine sa cred ca o studenta ar fi mai buna ca o adolescenta in ziua de azi? Stiu, am primit reactii cum ca sunt pedofil, dar am incercat inca de cand eram si eu minor.
Nu sunt genul de om sa oblige o fata sau doamne fereste sa amenint si sa santajez pentru motive sexuale, voiam doar sa-mi completez jurnalul vietii si sa ma confirm faptul ca am fost capabil sa-mi fac o relatie la varsta adolescentei.
Am avut nopti in care am plans pentru faptul ca vedeam barbati cu succes in dragoste pe Youtube si insta.
Cum pot accepta faptul ca nu am fost capabil sa-mi fac o relatie in timpul liceului?
Oare va accepta o studenta in ziua de azi faptul ca nu am experienta in dragoste, pat si inca detin v-card?
Vreau sa ma impac cu mintea si sa trec mai departe si sa nu mai am aceste credinte in cap.

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Problema ta, ca si a altora de varsta ta, e ca va faceti o idee despre cum ar trebui sa fie viata de pe Instagram si alte aplicatii de social media. Problema cu treaba asta e ca ajungeti sa va faceti scenarii nerealiste si dupa ce nu se implinesc ajungeti in situatia de mai sus.

Nu inteleg de unde vine obsesia cu relatia in liceu, cu banii cu virginitatea si varsta fetelor dar e nesanatos si o sa realizezi in curand ca toate pretentiile tale o sa te lase mai singur decat esti acum.

In alta ordine de idei, sper ca nu vorbesti asa si in viata reala pentru ca imi imaginez de ce fetele fug in directia opusa. Nu am idee cine esti, dar din ce ai povestit mai sus nu te-as putea recomanda unei prietene, din contra. Nu te mai gandi atata la "self improvement" fa ceva ce te face fericit, e normal sa vrei sa faci bani, dar viata ta nu trebuie sa se invarta in jurul mersului la sala si a jobului.

Si pentru numele lui Dumnezeu, du-te la terapie, daca vezi femeile de peste 20 de ani ca fiind "deja batrane si depasite de varsta din toate punctele de vedere" o sa ramai singur pentru multa vreme.

| RAY a răspuns:

Ideea e sa te întâlnești cu fete și una te va place, ai doar 19 ani nu dramatiza, sunt pe site băieți de 25, 30, 35 de ani virgini și eu probabil eram dar banii rezolva totul,tu vezi acum de o fata care sa te placa și de integrarea Intr un grup social,iasă din casă, nu sta pe telefon, sunt tot felul de comunități reale, nu socializa virtual, șterge toate aplicațiile sociale și uită de lumea virtuala, asculta de mine

| mihai69 a răspuns:

Copile, tu de psiholog ai nevoie, nu de gagică.

| Riveny21X a răspuns (pentru mihai69):

Adica eram nebun inca de dinainte sa vreau o relatie sau?

| mihai69 a răspuns (pentru Riveny21X):

Da.

| doctorandus a răspuns:

Faptul ca ai renuntat la pornografie nu este un avantaj, ci, dimpotriva, un simptom al problemelor tale mentale.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu sunt de acord cu Vonpulivan. laughing Incerc sa intelegi prin ce treci insa,, Mi-am creat ideea ca fetele de peste 20 de ani sunt deja batrane si depasite de varsta din toate punctele de vedere.'' nu pot intelege. Nu ar strica o vizita la psiholog (daca esti la lice/facultate ai dreptul la sedinte gratis).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai copile, mai happy cred ca ai consumat prea mult adrew tate si alti guru din astia cu " alpha male"! Cred ca ai inghitit galusca aia cu ( trebuie' sa ai 1.90, sa fi milionar si sa ai corp de semi-zeu) ca sa te placa o fata. Pe undeva poate ca au dreptate, pentru ca majoritatea fetelor si femeilor din ziua de azi le-a cam spalat creierul ticktokul si insta. Si eu cred ca foarte multe femei au niste standarde ridicole, duble chiar. Cum ai zis si tu ca ai incercat cu fete normale dar ti-au ras in nas. Ceva de genu' ea poate sa fie prea skiny sau mai dolofana dar tu trebuie' sa fi tipla. Ea poate sa aiba 1.50 dar tu trebuie' sa ai 1.90, ea poate sa lucreze la mega pe 2000 ron dar tu la 25 de ani trebuie' sa ai aipartamentul tau, bmw bine inteles, si sa iti permiti sa o duci in vacante si cluburi.Da! Sunt multe fete de genul asta, dar asta nu inseamna ca sunt TOATE la fel. Spre suprinderea ta, chiar cunosc multe fete simpatice care stau cu pitici si burtosi sau slabanogi care lucreaza in fabrica si care fie au un logan amarat sau nu au masina de loc. Alea sunt fete care sunt modeste si familiste, si stai linistit ca pana la urma o sa intalnesti si tu una. Nu prea recomand sa iti cauti iubita in club sau la festivaluri, ca alea ori o sa faca sex cu tine si atat, ori vor sa faca misto de tine la fel ca si colegele tale. Mai bine incerci prin parcuri, biblioteci sau biserici. Daaa, stiu am zis biserici! La noi, la ortodocsi cam greu de gasit, dar la penticostali sau reformati sau adventisti sunt destule. Si nu se duc pentru ca le obliga cineva ci pentru ca asa vor ele. Sunt femei care inca mai stiu ce este aia decenta, dragoste si respecta si un cod etic si moral. Eu nu zic sa te duci ca disperatu sa le intrebi daca vor sa fie iubitele tale, dar te poti imprietenii cu ele. O relatie de dragoste adevarata incepe din prietenie si nu ma refer la friend zone, ci la acele momente cand petreci timp cu cineva, razi, impartasesti chestii comune, va spuneti necazurile etc. Dargostea hormonala ( atractia)este scurta prietene, este mult mai pretioasa si de durata o dragoste care vine treptat, bazata pe afectiune si incredere. oricum esti mic si ai tot timpul in fata, si cel mai bine ar fi sa incerci cu fete 23-24 plus ca astea is mai mature si stiu ce vor de la viata, nu ca pustoaicele de liceu sau alea care vor doar sex, cluburi si distractie. Ai grija de tine, fa sport, mananca sanatos, lucreaza la viitorul tau si s

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am consumat si Andrew Tate, dar nu l-am auzit vreodata sa zica ca un barbat de rand trebuie sa fie milionar, ci sa devina cea mai buna versiune a sa. Dar asta nu inseamna ca el va accepta orice fata de rand in viata lui, trebuie si ca femeia sa ofere valoare, sti ce zic? happy.
Eu inca nu sunt in cazul asta, deci stiam ce trebuia sa caut.
In niciun caz nu as crede ca fetele de 23-24 se vor uita la un prunc de 19 ani, fiind la inceput de viata. Cu cat cresc ele, cu atat cerinta lor e mult mai mare...
Oricum, in parcuri am incercat, nu mai vreau sa fac...e teribil, si nu vreau sa devin un simp sau disperat ca un leu in vanatoare de caprioare. Trebuie sa-mi golesc mintea si sa-mi schimb modul de gandire, dar o sa am nevoie de ajutor, ca clar nu am reusit sa o fac singur...
Mersi mult pentru raspunsul tau, apreciez enorm!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu cum sa editez raspunsul, ca am apasat din greseala... In fine, voiam sa mai adaug sa stai departe de tinder sau insta. Pe tinder si insta oamenii se privesc intre ei ca pe niste simple obiecte. Sa iti explic cum functioneaza: barbatii cauta sex si relatii, femeile cauta validare si cel mai bun barbat. Acolo sunt cele mai superficiale femei! Gandeste-te in ce competitie intrii acolo, o sa concurezi practic cu un adonis tras la sala care este cu bani de la parinti si care se posteaza numai cu masini scumpe si vacante exotice. Evident 99, 99% dintre fete il vor alege pe el si nu baieti avrege ca tine. Imgineaza-te pe tine ca esti intr-un parc auto si cineva iti spune sa iti alegi gratis ce masini vrei tu. Evident ca o sa sari pe ferari, bugatti, mercedes etc. Doar nu o sa alegi sandero sau ww polo sau skoda fabia. Ok, bafta pustiu si tine minte! Familia si sanatatea pe primul loc, o femeie trebuie sa lupte alaturi de tine in viata, nu doar sa te astepte la linia de sosire.

| careestefazafrate a răspuns:

Asta e, nu-i obligatoriu ca toți să avem relații, nici eu n-am avut relație în liceu, nici acum nu am, dar eu nu o sa urăsc niciodată bărbații pentru că nu manifesta interes pentru mine, deoarece știu ca niciun bărbat de pe lumea asta, nu este obligat sa fie cu cineva ca mine, eu mi-am acceptat soarta de proscrisă, nu-mi pasa de relații sau oameni în general, masturbare este cea mai bună, faci sex cu o persoană pe care o iubești cu adevărat.