| ArmyGirlForever a întrebat:

Buna, am o întrebare. Eu si iubitul meu ne-am prostit acum o luna, gen si-a frecat penisul de mine si după ce si-a dat drumul pe mine, pe pulpe mai exact, a sters repede cu un servetel. Intrebarea este, pot ramane gravida?

Răspuns Câştigător
| nuivoiesăspun a răspuns:

Nu te panica, ciclul poate întârzia din n-șpe zeci de cauze, stres, alimentație, vreo infecție, ciclu neregulat. Dacă ai ciclu neregulat, asta înseamnă ca nu ai de unde ști dacă întârzie sau nu. Ciclu neregulat înseamnă că nu are același nr de zile în fiecare luna, uneori îți vine la 18 zile, alteori la 28, alte ori la 20, alteori la 35, se schimbă mereu. Dacă te stresează așa tare, de ce nu te duci să iei un test de sarcină? E 12-18 lei, scapi de stres. Dacă erai la ciclu șansele să rămâi însărcinata sunt și mai slabe

8 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Da ca se absoarbe prin piele.

| An89 a răspuns:

Nu

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a ejaculat în tine nu poți sa fii gravidă.

| FantasyBoy a răspuns:

Poti sa inoti intr-o piscina cu sperma, daca nu ajunge in vagin deep, nu vei ramane insarcinata.

| nuivoiesăspun a răspuns:

Teoretic se poate, practic, slabe șanse. Doar dacă nu era murdar de spermă pe mâini și să-ți fi băgat după degetele, ideea e că dacă nu a terminat în tine, slabe șanse să rămâi însărcinată din asta.
Stiu că atunci când te ia flama nu te mai gândesti, dar ca mic sfat, dacă va mai jucați așa si termină pe tine te stergi si te duci să te speli cu apa si sapun, si el la fel ca sa nu aveți surprize. Cel mai bine să aveți grija la igienă

| ArmyGirlForever explică (pentru nuivoiesăspun):

Ideea e ca eu eram pe ciclu atunci si de asta ne-am rezumat doar la asta. Plus inca sunt virgina. Faza e ca de vreo 2 zile imi intarzie ciclul si nu stiu daca e doar pentru că am ciclu neregulat

| rapandula a răspuns:

"ArmyGirlForever"... poate "IlliterateGirlInScience"

| Adry05 a răspuns:

Nu în pnm că nu ți se teleportează de pe picioare în vagin și fix în locul unde fecundează... citiți naiba cum se formează o sarcină