| Andreea18M a întrebat:

Am o întrebare. Eu și prietenul meu nu ne protejam când facem sex, folosim metoda "retragerii'" și acum 2 sau 3 săptămâni, nu mai știu exact când după primul număr a ejacurat pe spatele meu după care m-am șters și l-am început imediat pe al doilea. El s-a șters superficial. Dacă s-a întâmplat acum 2 săptămâni eram în perioada fertila dacă s-a întâmplat acum 3 săptămâni nu eram. Dar nu mai țin minte exact când. Țin sa menționez ca menstruația mea întarzie de o săptămână ma simt foarte obosita am un apetit crescut, dureri de stomac, crampe, ma doare capul și am amețit de 2 ori pana acum. Exista vreo posibilitate sa fiu insarcinata? Menționez și ca sunt venita în alta tara de puțin timp și nu am cum sa consult un medic! Aștept raspunsuri urgent! Multumesc!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, foarte mari din pacate. Avea inca sperma ramasa din primul act care posibil sa fi fost eliminata in timpul celui de-al doilea act si daca mai erai si-n perioada fertila... ce sa zic, minune sa nu ramai laughing)

| corbulalbrosu a răspuns:

In conditiile descrise privind modul de a intretine actele sexuale cat si a metodei de protectie pe care o folositi, se poate aprecia si concluzoiona ca sarcina se poate forma in cazurile in care cei 2 parteneri comit ''greseli''si ''abateri'' din cauza neatentie, a grabei, etc. Pe baza celor descrise Nu se poate formula un raspuns cert, si precis, ci doar simple pareri si presupuneri subiective care pot fi corecte sau complet gresite.
Starile descrise de tine : ''...ma simt foarte obosita am un apetit crescut, dureri de stomac, crampe, ma doare capul și am amețit de 2 ori pana acum. Exista vreo posibilitate sa fiu insarcinata?'' in mod foarte sigur si in plus in niciun caz NU reprezinta simptome de sarcina dintr-un motiv extrem de simplu si anume : dupa trecerea a 2 sau 3 saptamani de la actul sexual neprotejat, este 100% IMPOSIBIL sa apara chiar si cel mai mic indiciu de a se fi instalat sarcina, in afara singurului indiciu real... lipsa menstruatiei. Singurul mod de a afla adevarata situatie reala si certa, o poti obtine prin efectuarea unui test de sarcina in cazul in care au trecut minim 21 de zile de la data sexului amintit. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Desigur.
Cumpără un test de sarcină, nu e nevoie (încă) să mergi la medic?

| Emilian65 a răspuns:

Da, sansele de a ramane gravida sunt foarte mari.

| eugeniu2020 a răspuns:

Vei afla in 2 saptamani daca nu iti vine!

| DanielCD a răspuns:

...adica va doare "fix" si pe el si pe tine...si dupa RUPETI netu' de intrebari! e bine asa, hai lasa ca a zis "TPU" ca nu raman!