| mariaandreea22002 a întrebat:

Buna grup! Mi-a intarziat menstruatia 3 zile.Trebuia sa imi vina pe 4(ultimele 2 luni a venit pe 4), iar astazi suntem in 7. Tin sa mentionez ca nu mi-a intarziat niciodata pana acum, e prima data.Am avut contact sexual protejat in urma cu 2 saptamani cand eram in perioada fertila, dar a fost totul ok, nu s-a rupt protectia.
Am toate simptomele premenstruale, dureri de spate, crampe abdominale uneori, dureri de sani, schimbari de dispozitie.
Am facut 2 teste de sarcina ieri si alaltaieri, ambele fiind negative.
Tin sa precizez si ca m-am stresat in ultimele zile tocmai din acest motiv si ma gandesc ca ar putea fi o cauza.
Multumesc pentru eventualele raspunsuri si scuzati romanul.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stresul Nu intarzie menstruatia.
Cel mai probabil ai ciclu de tip neregulat dar nu l-ai masurat niciodata corect, de aceea nu stii cand vine.
Cum sexul a fost tot timpul protejat este imposibil sa fii gravida.

| AlexandraIris22 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ba da, o întârzie. În perioadele stresante este eliberată o cantitate mai mare de prolactină, hormon care poate întârzia "menstruația". Numai că, în situația asta, nu cred că stresul a avut o intensitate atât de mare încât să determine efectul ăsta.

| FindMyName a răspuns:

Deodată ce sexul este protejat, nu poți rămâne gravidă.
Mai așteaptă câteva zile, probabil ai o mică dereglare

| Notdiq0 a răspuns:

Buna! Este normal sa ti întârzie menstruația dacă nu ai ciclul regulat. Mie personal îmi întârzie și o luna dar mereu când ma duc la medic îmi spun ca este normal. Poți merge la un ginecolog, poate sa fie alta problema nu neaparat sa fi însărcinată.

| mariana91h7 a răspuns:

Mai așteaptă cateva zile, e normal sa iti intarzie, mai ales ca te ai si stresat