| 003030920 a întrebat:

Bună. Am o întrebare. În data de 18 februarie, iubita mea a avut ultima menstruație. Pe 7 martie, am avut contact intim cumva. Adică eu i-am frecat-o ei, iar ea mie. Pe mâna ei a ajuns doar lichidul preejaculator. După asta, ea nu a mai atins zona ei intimă și nici eu. Nu a avut loc penetrarea și nici penisul cu vaginul nu au avut contact. Reformulând, sunt șanse extrem de mici, ca lichidul preejaculator să fi ajuns în apropierea vaginului. Iar dacă a ajuns, nu a intrat înăuntru.
De atunci, ea a mai avut dureri pe care le avea la menstruație, gen spate și burtă. Ultimele dureri au fost sâmbătă seară. Astăzi, a avut foarte puțin sânge... Există vreo șansă de sarcină sau ce se întâmplă...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista nici o sansa sa ramana gravida, daca nu a existat penetrare vaginala.
Sperma de pe mana moare in contact cu aerul.
Ciclul fetei este probabil de tip NEREGULAT, de aceea nu vine cand se asteapta fata.
De acum inainte, o sfatuiesc sa tina un calendar strict cu toate datele cand ii vine ciclul si dupa 3-4 luni va vedea frecventa lor si va stii daca vine la exact acelasi numar de zile in fiecare luna, ca-i REGULAT, iar daca vine la zile diferite (mai multe, sau mai putine) atunci este NEREGULAT.
In caz de fata are ciclul de tip neregulat, nu se poate calcula ziua urmatoarei menstruatii, nici ovulatia sau perioada fertila, ceea ce inseamna ca pe viitor, sexul se va face numai cu prezervativ, ca fata sa nu ramana insarcinata, in oricare zi a lunii.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa se poate afirma fara nicio retinere ca este cu totul IMPOSIBIL sa se fi putut forma o sarcina. Exact din acest motiv au aparut simptomele premenstruale fiindca in zilele imediat urmatoare cel mai probabil va porni sangerarea menstruala mult asteptata. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Nu exista șanse de sarcină.

| Cizma2007 a răspuns:

Nu.stai calm.este ok.