| iubiricafrumusica a întrebat:

Buna! M-am frecat cu iubitul meu cand eram in perioada menstruatiei, in a treia si a patra zi de ciclu, perioada de fertilitate este intre 12-18 februarie, ziua ovulatiei fiind pe 17 februarie, a treia si a patra zi fiind 5 si 6 februarie.Doar el era dezbracat, insa eu aveam si absorbant si lenjerie intima si pantalon, nici penisul si nici degetele lui nu mi-au atins vaginul, insa a atins fundul si si-a bagat putin degetul in fund plus i-am facut oral.Este posibil sa raman insarcinta? Stiu ca pare o intrebare stupida, dar imi e frica sa nu se fi scurs ceva, adica el nu si-a dat drumul in apropierea vaginului meu.Nu am experienta si sunt si virgina.Ma poate ajuta cineva cu un raspuns, va togg!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina chiar si daca sperma este ejaculata in vagin, in cazul in care actul sexual este intretinut cu 5 zile inainte de ziua in care urmeaza sa aiba loc ovulatia.
In concluzie in intreaga perioada a zilelor cuprinse intre prima zi de menstruatie : 3 Februarie si data de 11 Februarie situata inaintea primei zile fertile este absolut imposibil ca sarcina sa se poata forma, fiindca OVULUL va apare in uter abia in data de 17. Spermatozoizii care reusesc sa ajunga in vagin in general traiesc in jur de 2 zile, rar 3 zile, foarte rar 4 zile si extrem de rar (1-2%) pana in 5 zile. Din data de 12 pana in data de 17 sunt... 6 zile.
In concluzie este ABSOLUT/100% IMPOSIBIL sa poti sa ramai insarcinata in urma unui sex neprotejat intretinut inainte de data de 12 Februarie. Bineinteles cu conditia ca ciclul tau menstrual sa fie de tipul REGULAT si mereu sa aiba aceeasi lungime ca numar de zile sau o foarte mica abatere in +/- de maxim 1, (2)zile
Multa sanatate!

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este vorba despre... intrebare stupida, desi... cam aia e, dar sa nu ne legam de acest aspect acum.
Daca s-a ajuns pe la atfel de lucruri, reale, era de asteptat ca amandoi sa stiti deja ce este si cum se formeaza o sarcina, teoretic, nu? Oricand pot fi cautate mii de intrebari de genul, mai ales aici, la care raspunsul este desigur negativ.

Deci ca raspuns, nu, nu se pune problema de sarcina big grin asta ar fi cea mai mica problema.

Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut nicio șansă. Tu știi cum apare o sarcină? Ar fi cazul, fiind într-o relație. Nu se face prin forța de frecare.