| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am o întrebare legata de pastilele sotret. În noiembrie am început tratamentul cu pastilele iar în ianuarie am terminat, medicul mi-a spus ca nu am voie sa fac copii 15 luni de zile. Am făcut dragoste cu iubitul meu și a ejaculat în mine(eram în perioada fertila) știți cumva dacă rămân însărcinată?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună pastilele Sotret le i ei pentru acnee nu? Iar pe timpul tratamentului nu ai voie sa ramîi insarcinată, pe prospectul medicamentului asta scrie a nu se folosii de catre femeile gravide sau cele care alăptează, si pe timpul tratamentului sa faci tot posibilul sa nu ramîi insarcinată, i ei cumva si anticonceptionale? Iar acum serios daca medicul ti a spus ca nu poti face copii de ce nu te abtii in perioada tratamentului de la a face sex? O faci pe riscul tau. Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi de urgenta la medic si intreaba ce riscuri sunt in caz de esti gravida, daca copilul este afectat de medicatia luata si daca ai sanse sa nasti un copil sanatos si la termen.

| Wr3nch a răspuns:

Pai daca nu folositi anticonceptionale sau prezervativ logic ca pti ramane insarcinata laughing

| andreiborsanu12333333 a răspuns:

Da probabil