| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare mai ales pentru băieți. Atunci când aveți o relație, ce simțiți atunci când vedeți o fata frumoasa? Stiu ca natural și normal este să vă placă, să vă uitați, doriti etc dar nu acționati dacă iubiți persoana cu care sunteti. E adevărat? Sau pur si simplu nu va mai gândiți la nimic altceva cu nimeni altcineva, oricât de provocator ar fi?
Recunosc ca gândirea mea poate e cam imatura, dar anul ăsta am realizat ca desi am 20+ sunt copil la capitolul asta. Nu am avut niciodată pe nimeni intr-o relație în care să ne vedem, să fie ceva palpabil, doar pe net. Eu am o prietena care e foarte frumoasă, la modul ca e frumoasă natural, fără să încerce prea tare, are o alură feminină și forme pline și tot ce vrei și pe deasupra e si carismatica, e tot pachetul. Ea are iubit, e împlinită, chiar nu vreau să pară că o invidiez, chiar o iubesc si apreciez, dar uneori mă face să mă simt prost. Pentru ca stiu ca fiind pe lângă ea eu nu reprezint... nimic. Adică automat băieții se uită la formele ei și atracția asta e doar fizică inițial pentru că nu o cunosc, pentru că știu că orice băiat ar vorbi cu ea si-ar dori o relație cu ea. Deci vreau să zic ca nu e doar un ambalaj. Și uneori mă simt ca și cum atât timp cât există ea (pe care o cunosc eu, ca sunt multe altele ca și ea) eu practic nu am nicio șansă cu vreun băiat. Deci simt ca in momentul in care i-o voi prezenta viitorului iubit el deja va fi pierdut pentru mine... Și mă descurajează gândul asta mult. Poate ca nici el nu ar vrea să mă rănească și să fie atras de ea, dar voi ca bărbați pur si simplu sunteti, nu?

9 răspunsuri:
| baiatulnebun a răspuns:

Sunt baiat, si da, ne mai uitam cum arata fata! Dar uneori asta nu prea conteaza! Conteaza sa fie intelegatoare! Eu la moment nu am o relatie, si nici nu am avut, chiar daca am 17 ani! Si la fel ca si tine, am avut doar relatii pe internet! Dar mna, toate la timpul lor! Pe mine fetele ma mai dau la oparte fin cauza felului in care arat, gen ca nu sunt înalt?, ok, nu are rost sa mai spun ceva, sunt prea prost in dragoste? succes ție

| Xanor a răspuns:

Iti ramane fata aia in cap dar daca te gandesti mult la ea s-ar putea sa iti inseli prietena

| RemmMember a răspuns:

Ce poti sa simti decat sa te exciti. si sa o doresti cu adevarat...

| Emma30555 a răspuns:

Tu esti fata inteleg si ai o prietena frumoasa. Cred ca unii useri care ti au raspuns nu au inteles exact intrebarea. Ideea e ca nu trebuie sa ti faci griji, daca si va indragosti un baiat de tine, ii va placea genul tau, un baiat daca te iubeste chiar daca vede alte fete frumoase chestia asta nu l afecteaza nu l starneste. Daca vrei mai multa siguranta ii poti face cunostiinta cu prietena ta mult mai tarziu cand devii sigura pe sentimentele tale. Un baiat daca te respecta si te iubeste si e un baiat cu coloana vertebrala nu vei simti din paetea lui ca se uita dupa alte fete mai frumoase daca nu este vei simti asta des si cu genul ala nici nu trebuie sa stai

| iaskalotofquestionz a răspuns (pentru Emma30555):

Multumesc pentru raspuns. Eu ma refeream mai mult la faptul ca el s-ar simti stârnit de prietena mea pentru ca asa e in firea barbatilor, sa vrea ceva ce arata bine. Si nu ar fi nici vina lui, ci pur si simplu e inscris in codul genetic. Si nici nu m-as putea supara pe el personal, pentru ca poate nici el nu ar vrea. dar nu are control.

| Emma30555 a răspuns (pentru iaskalotofquestionz):

Cum am spus poti sa nu i face din prima cunostinta cu ea. Daca incepe sa aiba sentumente pentru tine nu se va simti atras. Va observa ca arata bine cum arata zeci de femei bine ca sunt peste tot si la televizor si oriune si atat. Si tu vezi baieti atractivi peste tot si el ar putea avea un iubit sarmant dar daca il vei place pe el si te vei indragosti de el nu va fi nici o chestie. Eu am multe prietene, toate suntem cuplate dar nu am simtit niciodata ca ar putea fi atras prietenul meu de de ele si nici ai lor de mine pentru ca erau relatii sudate. E vorba de sentimente daca sunt superficiale se uita daca nu chiar daca apar tentatii nu se intampla. Daca te place pe tine inseamna ca esti atragatoare pentru el nu conteaza cum sunt altele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O cam ridici in slavi pe prietena asta a ta, primul lucru care mi-ar veni minte daca as interactiona cu voi doua ar fi "ba uite ce proasta e asta, are o prietena total opusa fata de ea pentru ca Nu are incredere in ea si o face sa se simta mai bine in pielea ei". Asa perfecta cum zici tu ca e tu o completezi pe interior. Depinde de tine sa fie asa. Si nu e chiar perfecta, poate sa fie frumoasa charismatica si *tot pachetul* cum zici tu, degeaba daca ii lipseste puritatea si prin puritate zic ca Nu ai avut relatii pana acum, mai bine aleg pe una care stiu ca o sa fie mereu pentru mine chiar daca e plictisitoare si are un fizic de nota 7-8 decat una care are doar calitati superficiale. Si stie sa mi controleze mie butoanele prin personalitatea si fizicul ei. 9 din 10 sanse ar fi sa vreau doar sa fac sex cu ea, atat timp cat e sparta degeaba e frumoasa, greu m-ar convinge de o relatie, cu una ca tine as mentine o relatie. happy

Da ai dreptate suntem atrasi vizual, dar unii dintre noi consideram Faptul ca Nu ai avut nici o relatie si ca esti inca "imatura" drept ceva atractiv.

| iaskalotofquestionz a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ce ziceam... deci daca nu ar vrea-o neaparat pentru relatie, tot ar vrea-o pentru sex si eu nu am ce face in privinta asta, decât sa invat sa traiesc cu ideea ca persoana la care tin eu cel mai mult are filme cu o persoana la care tin tot mult. Iar eu nu sunt inocenta, departe de a fi; am avut si probleme psihice si comportamentale, am uitat sa mentionez asta. Si daca e "sparta" (ce exprimari...), e de un baiat cu care a fost in ultimii 6 ani aproape. Deci eu pot sa imi iau gandul de la a fi in vreun fel speciala sad

| Drimmero a răspuns:

O vezi,, iti place pe moment, dar doar atat, fete frumoase vezi la tot drumul asa ca nu m-ar da pe spate avand in vedere ca tot vad, admiri putin si gata.