| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp am vorbit cu un băiat pe care acum îl iubesc. Nu am fost impreuna, doar am vorbit 4 luni. Intr-o zi pur si simplu nu a mai vorbit cu mine si nu stiu de ce. Nu mi-a dat nici un răspuns. Acum e mereu în mintea mea, cu toate că nu mai vorbim de 2 luni. Parca nu mai sunt eu, nu ma mai regăsesc, imi e dor de mine cea din trecut. Probabil si pentru ca e primul baiat de care m-am îndrăgostit. Anul asta fac 18 ani. Uneori ma simt prost, pentru ca prietene mele au iubit, iar eu nu m-am sărutat cu nici un băiat. Dar nu pot sa fiu ca ele, nu pot sa incep sa fiu cu un băiat fără să îl cunosc. Ma simt ciudat, acum nu pot sa ma concentrez pe unele lucruri, parca nu pot sa vorbesc cu alți băieți. Mai sunt băieți care vor sa vorbeasca cu mine, sa iesim, dar eu ma gandesc doar la el. Caut la toti sa fie ca el, sa vorbeasca ca el, sa faca ce făcea el. Ce sa fac? Simt ca daca continui asa nu o sa ajung sa am o relatie. Imi e frica sa nu ma gandesc toata viata la el, parca nu pot sa il uit.

1 răspuns:
| BogdanGbY a răspuns:

Daca vrei o sa il poți uita chiar daca acum crezi ca nu, mintea ta va face intr-un fel să îl uiți, si nu iti mai da mesaj pentru că probabil nu mai are nevoie de tine acum..nasol cu singurătate si dragoste. eu am incercat sa ma sinucid de vreo 5 ori. si fiind idiot am eșuat. putem vorbi poate te ajut.