| yuP a întrebat:

Am o intrebare mai delicata. Incepe sa imi placa de o fata din scoala care e cea mai buna prietena(ma inteleg super cu ea). si chiar imi place mult. nu e din clasa cu mine. Dar nu stiu ce sa fac. Toti spun ca ne sta bine impreuna si ei cred ca suntem impreuna dar nu sunte. Ea nu prea vrea sa fie impreuna cu mine pentru ca ii e frica ca o sa ne certam si nu o sa mai fim prieteni. Ceva sfaturi? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| oana_4978 a răspuns:

Dupa parerea mea eu cred ca ar trebui sa vb deschis cu ea si sa ii spui ce se intampla. spune-i ca tu nu ai de gand sa o ranesti si ca daca ea nu ar acepta ceva de genu nu ai vrea sa o pierzi ca si prietena...incearca sa aflii daca ea are un sentiment mult mai puternic decat cel de amicitie si atunci toate probleme o sa ti se rezolve. eu iti doresc mult noroc si daca mai vrei vreun sfat de al meu imi poti trimite un mesaj. ceau

1 răspuns:
| stefy_6791 a răspuns:

Pai spune-i ca tu chiar esti indragostit de ea si vreti sa fiti impreuna daca si ei ii place de tine o sa vrea sa va combinati