| Laleh a întrebat:

Buna,am o intrebare,nu pot sa-i zic problema pentru ca nu stiu daca e. Deci am vorbit cu un baiat o perioada pe net,dar de la o vreme a inceput sa ma conduca acasa si mi-a spus ca-i place foarte mult de mine,si eu i-am zis la fel,a zis ca vrea o relatie serioasa nu doar o simpla prietenie, si cind ne luam ramas bun, ma saruta pe obraz...de mai multe ori asa,e ceva normal?,trebuie sa fac ceva sau pur si simplu sa astept, sunt confuza.E putin cam rusinos, si eu la fel. Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sa astepti, ce? Ce asteptari ai tu de la aceasta relatie? Este normal, in special la varsta voastra, ca baiatul sa te sarute la inceput, pe obraz.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Daca aveti deja o relatie, el te pupa pe obraz si tu susti ca este rusinos incearca sa faci tu primul pas si sarutal eu asa as face in locul tau, poate lui ii este teama sau poate nu a mai sarutat pe nimeni pana acum, incearca sa iei tu initiativa parerea mea

| Laleh explică (pentru supradozadenebunie5):

Am uitat sa spun eu am 17 ani si el 20 ...si ambii am mai avut relatii inainte de asta.happy

| supradozadenebunie5 a răspuns (pentru Laleh):

Atunci ar fi mai bine sa aveti o discutie si sa il intrebi de ce se poarta asa, raspunsurl il poti afla doar de la el

| DoArDeDe a răspuns:

Nu inteleg ce sa astepti? Baiatul te iubeste si tu il iubesti.Simplu.Puteti avea o relatie.Ce este asa greu? Sper ca nu te superi ca iti spun dar asa e nu trebuie sa astepti nimic.

| delikciw a răspuns:

Eu iti propun sa nu te grabesti sa incepi o relatie, mai ai putina rabdare pentru a fi sigura ca e cea ce cauti.In caz ca esti sigura incearca sa ii bati mici apropouri si apoi asteapta ca el sa te cucereasca, daca te vrea va face asta. Daca nu atunci eu consider ca vrea doar alt ceva de la tine! Bafta