| AdelaDiana a întrebat:

am cazut intr-o dilema foarte mare.Sa o luam de la inceput, sper sa nu va plictisesc.Pe 30 decembrie m-am certat cu prietenul meu, cu care astazi avem 2 luni decind sintem impreuna.In fine.Prietena mea (Emma) de o saptamana era impreuna cu un baiat Gabriel.Am iesit cu Emma si Gabriel in seara de Anul Nou pe 31 decembrie in oras si Emma mi-a facut cunostinta cu iubitul ei, atunci prima data l-am vazut.Ne-am primblat prin oras mai bine de 2 ore, si mi s-a parut un baiat normal (are 16 ani). A aparut prietenul cel mai bun al iubitului meu (Ion) si eu am ramas cu Ion, iar Gabriel a plecat sa o duca pe Emma acasa, dar mi-a spus sa il astept ca are sa vorbeasca cu mine ceva. M-am primblat cu Ion pina s-a intors Gabriel.Si Gabriel s-a oferit sa ma conduca si pe mine acasa, si pe drum mi-a spus:Scuze ca iti spun tie toate astea, dar nu imi place de prietena ta Emma, nu mai pot sa o continui asa cu ea pentru ca e prea tacuta si nu am ce vorbi cu ea, nu imi este interesant.Eu ma intilnesc cu ea pentru ca nu am ce face, si are un ruj atit de dezgustator, si nu stie a saruta.
Eu am ramas cu gura cascata. Dar ce am putut sa spun.Cind am ajuns acasa el a spus stai sa iti mai povestesc cite ceva despre mine.Ne-am asezat pe o banca si mi-a povestit despre trecutul lui. Mi-a spus ca a crescut doar cu bunicii, si ca are un frate mai mic cu 3 ani si ca el a fost dat de o parte si toata atentia era spre fratele lui, nu are prieteni pentru ca a spus de ce sa am prieteni daca jumatate din ei se bucura de problemele mele si jumatate nici nu ii intereseaza, si a mai spus ca toate fetele sint proaste si ca baietii se folosesc de ele, si ca el nu o sa iubeasca niciodata o fata.
Si era aproape 00 si am spus ca trebuie sa plec sa sarbatoresc Anul Nou cu familia. Iar el a spus stai sa iti spun ceva si s-a pornit spre mine, si m-a imbratisat atit de strins ca eu m-am agitat si am spus:Gabriel da-mi drumul iar el a spus ca nu ma lasa sa plec pina nu ii dau un sarut si eu am spus ca doar pe obraz si el m-a muscat de obraz si eu i-am spus ca acum da-mi drumul iar el a spus nu.Eu am ramas in soc si i-am spus:Gabriel tu esti impreuna cu cea mai buna prietena a mea ce-i cu tine? Si intr-un sfirsit m-a lasat sa plec.
A doua zi m-a sunat si mi-a spus ca sint o companie foarte placuta si m-a rugat sa ies in oras. Dar eu in seara de Anul Nou dupa ce am fost cu Gabriel m-a sunat Radu iubitul meu si m-a felicitat cu Anul Nou si a spus ca deja de 2 zile nu am vorbit si el nu poate asa si m-a rugat sa il iert si ne-am impacat. Iar eu i-am spus lui Gabriel ca dupa toate intimplate eu nu o sa mai ies cu el in oras, in plus m-am impacat cu iubitul meu si lar deranja faptul ca eu ies cu el.Eu am 15 ani, Radu la fel. Dar Radu chiar e foarte diferit de Gabriel...Radu iubeste cu adevarat si niciodata nu a spus ceva rau de o fata.
Iar Gabriel nu ma lasa in pace deja s-a despartit aseara de Emma cea mai buna prietena a mea, si nu ma lasa pe mine in pace.Ma suna si imi spune ca eu nu il cunosc deloc si ca daca o sa il las sa imi demonstreze sentimentele ce le are fata de mine o sa imi schimb parerea de el. Dar eu am vorbit cu mama mea pe tema asta si a spus sa nu il las pe Radu, pentru ca ea la cunoscut pe Radu deja, pentru ca Gabriel vrea doar sa ma foloseasca. P. S. Mama a trecut prin asa ceva tatal meu exact asa s-a comportat cu mama, si mama a ramas inscarcinata cu mine si a fost nevoita sa se casatoreasca cu tata si acum se cearta in fiecare zi, si eu sufar enorm din cauza asta.
Scuze de plictiseala dar daca cumva sinteti mai trecuti prin viata si ati trecut prin asa ceva dati-mi un sfat.

Răspuns Câştigător
| SiCeDacaRisc a răspuns:

Radu e norocos sa te aiba, si se vede ca tine la tine, din moment ce si-a calcat pe orgoliu si s-a intors la tine happy. (nu orice baiat face asta, daca nu-i pasa, nu dadea 2 bani pe tine)
Tu esti o fata sufletista, meriti ce e mai bun, iar Gabriel e doar genul de baiat care daca nu are ceva atunci cand vrea, se zbate c aun peste pe uscat si cerseste atentie, e doar o dorinta d emoment oh go on.
Cel mai bine ar fi sa-i spui cele intamplate lui Radu, pare un om intelegator, o sa te ajute.
Sa nu faci greseala de a renunta la Radu pentru Gabriel, indiferent cate presiuni face Gabi' asupra ta straight face...tu ai spus-o " el nu a iubit nici o fata", si nici nu are cum s ate iubeasca dupa 2 zile oh go on...astea sunt abureli.
Vorbeste cu Gabriel, spune-i tot.o sa fie bine! bafta!♥

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Wow, super povestea ta...m-a captivat! Se vede ca esti o fata deosebita, sensibila care stie ce vrea de al viata iar prietenii tai trebuie sa fie mandri de tine ca te au in preajma! Tu cauta si explica-i acelui baiat ca vrei altceva de la viata si ca sunteti diferiti in multe privinte! Iar pentru o perioada de timp ai prieten si-l respecti si ca tu iubesti stabilitatea si nu iti plac trisorii ca el care desi era cu cea mai buna prietena a ta...a facut un gest oribil! Multa bafta si felicitari pentru felul tau de a fi si de a privi lucrurile! Multa bafta!

| Aasdfghj a răspuns:

Vb cu iubitul tau si spune-i de baiatul asta care nu te lasa in pace.sunt sigura k va rezolva el problema.sau pur si simplu nu`i mai raspunde la telefon.o sa se plictiseasca in curand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda...
unele treburi nu se pot rezolva de vorba buna...
uneori violenta este eficienta happy