| Tmcn a întrebat:

Am o intrebare. Nu stiu ce sa mai cred in legatura cu relatia mea. Sunt impreuna cu el de 1 an si nu mai stiu ce sa cred, daca chiar tine la mine sau e doar obisnuinta. Cand ies cu el si suntem singuri totul e ok, voebim, radem, cand suntem cu prietenii nu isi schimba comportamentul fata de mine, e la fel de ok, dar am avut o cearta cu cineva apropiat care mi-a zis niste chestii legate de el care m-au pus pe ganduri, cum ar fi ca el zicea ca atunci cand o sa poata o sa vina in vizita la mine cand sunt la facultate (precizez ca in timpul saptamanii stau in alt oras ) si nu a venit, eu il inteleg, suntem amandoi ocupati, si pe scurr, mi-a mai zis chestii de genul. Nu vreau sa par overly attached girlfriend, dar nu vreau sa cred ca niste chestii ca astea le observa cineva si eu as fi asa orbita de el incat sa nu le vad.

7 răspunsuri:
| PsychologistT a răspuns:

E mai greu cu astfel de relatii, la distanta, si sa va vedeti mai rarut.
Cred ca tu esti cea mai in masura sa discuti sincer cu el, si sa-ti zica ce se intampla.

| Tmcn explică (pentru PsychologistT):

Relatia a inceput inainte sa incep facultatea, si el a zis ca vrea da continuam, sa ramana cu mine.

| PsychologistT a răspuns (pentru Tmcn):

In astfel de cazuri, nu e total sub control.
El poate face ce vrea, tu la fel.
Baietii cand prind asemenea ocazii, nu prea stau degeaba.
Mai bine socializati, deschide-te fata de el, e mai bine sa te eliberezi.

| Tmcn explică (pentru PsychologistT):

El e genul care nu suporta ideea de a insela, stiu cu cine iese si toti prietenii /colegii lui stiu de relatia noastra, banuiesc ca daca m-ar insela mi-as da seama din atitudinea lui sau a prietenilor lui fata de mine ..sau asa sper laughing). Insa in timpul saptamanii e prea ocupat ca sa aiba timp de asa ceva si weekendurile le petrece cu mine.

| PsychologistT a răspuns (pentru Tmcn):

Daca esti sigura pe asta, atunci e bine. Nu are ce sa se altereze in relatia voastra.
Si da, daca ar aparea o alta, ar fi mai rece.

| Creatza23 a răspuns:

Eu nu te inteleg... nu trebuie sa fi posesiva, trebuia sa il intelegi si pe el cand nu poate sa vina. Daca e ok cu tine, adica te intelege si te respecta, eu cred ca te iubeste. Ai incredere si arata.i ca il iubesti

| Tmcn explică (pentru Creatza23):

Pai nu sunt posesiva, vreau sa stie ca ii dau toata libertatea de care are nevoie.