| deutza_4733 a întrebat:

am o intrebare, nu stiu ce se intampla cu mine nu am mai fost pe stop din ianuarie si atunci foarte putin o zi cred ca m-a tinut vreau sa spun ca nu am nici o simptoma de gravida dar sunt foarte stresata in general dau si bacul anul asta, am si niste probleme in familie. oare sa fie din cauza stresului? va rog ajutati-ma

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stresul poate fi responsabil de intarzieri ale menstruatiei de pana in 10 zile. O intarziere mai mare de atat, in absenta sarcinii, semnifica o dereglare severa si impune consult ginecologic cat mai repede. Fa si un test de sarcina inainte, lipsa simptomelor nu spune nimic (60% din femei nu au simptome in primul trimestru de sarcina).