| blari a întrebat:

Buna am o intrebare pentru fete, va epilati inginal? Daca da ce folositi: epilator, crema?

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Si eu sunt barbat, dar am văzut multe fete laughing
Multe se epileaza, e mai confortabil asa, e mai igienic in perioada aia a lunii. Dar cu epilatorul sau cu ceara este foarte dureros. Nu rte sfatuiesc nici cu lama de ras, creste aiurea dupa și dacă nu ai grijă poți să te tai. Crema epilatoare e o soluție dar unele sunt foarte iritante mai ales pe pielea de acolo care este foarte subțire. Pentru chestia asta cel mai bun e un aparat micut, cum au baietii pentru tuns barba. Te ajuta sa tii parul scurt si e mult mai usor de folosit, gasesti pe la supermarketuri.
Alte fete însă preferă să lase părul natural. Nu tuuror bărbașilor le place ca vulva partenerei să arate ca la o fetiță de 12 ani, e și cam bolnav după părerea mea. În plus, o igienă normală acolo jos te scutește oricum de mirosuri neplăcute. Ca o paranteză, părul pubian are și el un rol, pilea nu se freacă de piele și nu te iriți așa ușor, în plus în zonă sunt glande care secretă feromoni și aceștia pot avea rol afrodisiac pentru iubitul tău. Acuma nah, depinde și de gustul fiecăruia.

6 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Epilatorul. Dar nu e pentru incepatori. happy

| hotshotb a răspuns:

Ceara.Sunt barbat dar fac modeling big grin

| m1xa3la a răspuns:

Crema depilatoare de preferat.e mai putin dureros j scapi repede

| Biiannca a răspuns:

Cu crema Veet, cel putin euhappy Sau ceara

| Kyky31 a răspuns:

Se spune inghinal ...si fa asa cum spune ''raspunzatorul''... happy

| mrbean219 a răspuns:

Tare soacra-mea!