| CherryGirl67 a întrebat:

Hey TPU:*

Am o intrebare pentru fetebig grin

Deci... voi cu ce va epilati?[pe picioare] cu crema, epilator sau?

si cat ca tinebig grin

fundalove struck

Răspuns Câştigător
| Rucsiii a răspuns:

Buna. Eu ma epilez cu aparatu`. Si ma tine 2-3 saptamani piele fina-fina. Pe sus ma cam doare, acolo ma fac cu benzi de ceara rece. Oricum astea sunt cele mai bune metode, fiindca nu iti creste mult si in timp subtieaza si raresc firele de par. Nu incerca cu big-ul, creste dupa 2 zile si face firu` gros.E oribil.
Trust me, foloseste aparat si ceara, sunt cele mai ok :)
Uite ce aparat folosesc eu: http://www.emag.ro/......0201650959 iar ca benzi de ceara.folosesc Veet.

7 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Pai cu bigu tine aprox 1 saptamana
cu crema aproximativ 2 saptamani
cu epilatorul 4 saptamani
si cu benzile de epilat tot 4 saptamani
eu ma fac cu epilatorul

| liviu42 a răspuns:

Din cate stiu de la cosmeticiana mea de la salon, cel mai eficient si durabil este cu ceara. Poate dura mai mult sau mai putin asta in functie de organismul fiecarei femei.

| A12NDRA a răspuns:

Pai eu inainte ma faceam cu crema, si odata mi s-a terminat crema si am fost nevoita sa ma fac cu lama, si am ramas suprinsa pentru ca m-a tinut vreo 2 saptamani, trecusera 5 zile si eu eram inca fina, si nu credeam ca va mai dura mult, si apoi am vazut ca abia din a2-a saptamana pe la sfarsit asa incepuse sa ma intepe.

| CherryGirl67 explică:

Cat va tine*
big grin
sorrybatting eyelashes

| edisonn a răspuns:

Pai eu folosesc crema si tine vreo 3 zile. depinde de organism timpul cat are efect crema sau alte produse in categoria asta. depinde de viteza de crestere a firului de par

| Noname1465 a răspuns:

Eu ma fac cu epilatorul.In jur de 1 saptamana, depinde de la persoana la persoana

| Mihaa12 a răspuns:

Eu ma fac la salon cu ceara si pentru ca am firul foarte subtire de par happy imi tine cam 2 saptamani DAR se vede putin par pe picioare dupa 1 luna jumate happy.