| Shara17 a întrebat:

Am o intrebare si rog seriozitate. ( este vorba de o prietena)... dupa penetrare i.a curs mult sange, dar mi-a spus ca nici nu a simtit ( ca nu a simtit nici cand "a intrat")... care sa fie cauza pentru care i.a curs asa de mult sange? Si a fost doar pe moment, trebuie sa se duca neaparat la un ginecolog sau in cazul unei hemoragii- se poate vindeca sa zic asa? sau nu? Multumesc aniticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Hemoragie are doar daca penetrarea a fost brutala.
Daca penetrarea a fost destul de blanda, nu are de ce sa se teama, daca ar fi fost o hemoragie sigur avea dureri, disconforturi, usturimi si ar fi curs sange nu numai atunci.
Cati ani are prietena asta a ta? de curiozitate...

| Shara17 explică (pentru Jony123):

Cam aceeasi varsta ca si mine, 15, iar daca are hemoragie trebuie neaparat sa se duca la un ginecolog, ca sa stiu ce sa ii zic.

| Jony123 a răspuns (pentru Shara17):

Normal ca da!

12 răspunsuri:
| rockelle75 a răspuns:

Și tu ești acea „prietenă", nu?

| Shara17 explică (pentru rockelle75):

Am specificat de vreo 2 ori ca nu sunt eu, acum voi credeti ce vreti, nu inteleg... atata timp cat nu am un nume real si date despre mine pe acest site ce rost ar fi avut sa va mint. puteam sa spun sincer de la inceput si nu ma mai complicam, atata timp cat nu ma cunoaste nimeni, dar eu am fost mai deshisa si v.am spus toata povestea.

| thalyslly a răspuns:

Daca a fost virgina e normal. unele sangereaza altele nu

| Shara17 explică (pentru thalyslly):

Da, da' sangerarea din cate am inteles a fost destul de mare...

| OnuOnulică a răspuns:

Sigur aceea prietena nu esti tu? laughing

| Shara17 explică (pentru OnuOnulică):

Da happy dragut ca ai intrebat! laughing

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Si daca e o prietena dc nu o ajuti tu cu sfaturi? ce e atat de greu sa va asumati anumite lucruri?

| Shara17 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Daca stiam cu ce sfaturi sa o ajut, o ajutam!winking

| abcde12345 a răspuns:

E normal daca a fost virgina happy

| IntrebareCuRaspuns a răspuns:

Care sa fie cauza? Daca e virgina pentru ce intrebi?