| Mada_Madalin_2000 a întrebat:

Am o intrebare la care nu prea gasesc raspunsuri. Acum 2 zile am facut sex cu o fata (4 numere, poate are importanta in aceste 2 zile) iar ea a fost virgina, iar acum mi-a spus ca era acasa si a simtit sange (ca si menstruatia) adevarat, a spus ca i-a curs sange destul de mult, dar ca nu este menstruatia (ciclul trebuia sa ii vina peste o saptamana si putin) si in plus de asta, i-a curs doar pe moment, dupa ce a verificat mai tarziu nu-i mai curgea. La contactul sexual nu cred ca i-a curs sange, sau poate doar o picatura sau doua pe patura, iar la baie a ramas pe un servetel o substanta freza si am inteles ca asa este normal la virgine. Ce poate fii si de la ce?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din aceasta descriere NU se poate intelege mare lucru, ba chiar absolut nimic. Nu se poate formula un raspuns catusi de cat cert si corect fara a sti/cunoaste datele strict necesare privind ciclul menstrual cat si momentul in care a fost intretinut actul sexual. Astfel ca ar trebui sa precizezi : 1. ) In ce data a inceput ultima menstruatie? 2.) In ce data a ciclului menstrual, numarata fata de prima zi a menstruatiei, au fost intretinute actele sexuale amintite? 3. ) In ce data ar urma dupa calcule sa inceapa menstruatia viitoare? 4.)care este tipul ciclului menstrual REGULAT sau NEREGULAT? Doar stiind aceste informatii strict necesare se poate emite un raspuns catusi de cat obiectiv si rezonabil. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

O s-aveți un copilaș...

| HazelEyes77 a răspuns:

N avem de unde stii sigur care e motivul sangerarii dar se presupune ca ar legatura cu raporturile sexuale intretinute ea fiind virgina la momentul respectiv.

| Xelon a răspuns:

Mai posteaza odata intrbarea, ca din ceea ce ai scris aici nu se intelege mare branza.

Ps: Imi plac ochelarii tai, sunt cool happy

| Suki08 a răspuns:

Probabil tot de la asta

| Mada_Madalin_2000 explică:

Sa adaug: ciclul i-a venit pe data de 14 sau 15 (luna ianuarie) iar pe data de 3 (februarie) am facut dragoste iar peste o zi sau doua a avut loc acea sangerare (din senin) de care mi-a spus si cu dureri si cu putine dureri ca si la menstruatie dar a durat foarte putin, a o fost din spusele ei o sangerare de moment, nu poate fii aceea menstruatia. calculase ca ar trebui sa-i vina ciclul din nou pe 10-11 luna aceasta insa suntem in 16 si nu i-a venit. din cauza ca si-a inceput viata sexuala, este posibil sa ii intarzie menstruatia?