| RainbowDash1 a întrebat:

Acum ceva timp am postat o intrebare in legatura cu sora mea si menstruatia.
Spunea ca o doare capul, spatele...
Ieri, mi-a spus ca acum o saptamana cand a fost la WC si s-a sters, o ustura putin si i-a curs cateva picaturi de sange.
Doar mie imi spune, mamei nu.
Sa ii spun si mamei sa o duca la un medic? Poate fi vorba de vreo infectie?
P.S. are 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Recomand vizita unu ginecolog(pubertatea ect.), nefrolog(sangele poate sa fie si de undeva din sistemul excretor la fel si durerea de spate), neurolog (daca durerea de cap persista) si reumatolog (in caz ca durerea nu este de la rinichi posibil sa fie oasele sau chiar plamani pentru ca eu sunt in spate) nu-ti fa griji daca a intrat in pubertate este ok durerea de cap, durerea de abdomen este ok la fete atunci cand vine aceea perioada imi cer iertare daca am zis ceva gresit.
O zi buna.

| Mandeliu a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu este nici o rusine, din contra, eu recomand sa mergeti sa faceti un consult la medic, este singurul sfat pe care pot sa vi-l dau.