| Dianaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa19 a întrebat:

Bună.Am o întrebare. Timp de o lună și ceva, aproape 2 nu am mai întreținut relații sexuale,iar recent când am făcut-o,am avut o ușoară durere, iar a doua zi când m-am trezit o început să ma doara zona genitala.
E ceva grav?????

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU esti nimic grav sau in neregula cu ''pasaarica'' ta. Singurul ''necaz'' care a dat peste ''pasarica'' ta este FEBRA MUSCULARA care s-a instalat in muschi vaginului tau care au fost supusi la munca si au obosit fiindca in cele 2 luni de pauza a lipsit ''antrenamentul''. Daca nu vei intretine sex in aceste zile in care persista durerea, in acel caz cel mai probabil si posibil ca in cca. 3-4 zile o sa dispara durerea acumulata in labii, in muschii vaginului si probabil si cei ai uterului. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După atâta timp cred si eu ca te doare, mai aveai putin si redeveneai virgina

| Dianaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa19 explică (pentru anonim_4396):

Deci,cu timpul se poate să-mi treacă, nu?

| Dianaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa19 explică (pentru anonim_4396):

Deci, nu-i nimic grav, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dianaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa19):

Nu dar daca ai dubii faci un control ginecologic

| TeoAilerua a răspuns:

Pe mine ma doare mereu la începutul actului sexual.
Vaginul e un mușchi care se contracta, iar apoi revine la forma inițială. Dacă ai făcut o pauza mai lunga e normal sa te doară când o faci din nou.
Nu e nimic gravhappy