| vasilica12 a întrebat:

Am o iubita si nu stiu sa sarut! Mie mi-e frica sa nu o fac cu saliva pe langa buze.Sunt foarte stresat.Pe alte site-uri nu gasesc nimic concrect.Va rog frumos sa-mi spuneti daca pot face pe langa buze cu saliva sau nu! Funda cel mai bun raspuns.Din cate am inteles si la sarutul normal se mai lasa putina saliva pe langa buze.Mie de asta imi e cel mai frica de saliva.

7 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ma vasilica, e a miaaa oara cand intrebi? Du-te ma de pupa fata cum o fi, ca daca mai intrebi mult fi sigur ca o pupa altu, asa cu bale sau cum o fi, dar o sa o faca el daca tu nu esti in stare!

| CinevaNou a răspuns:

Ar trebui sa fie o materie la scoala care sa te invete asta.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Stai linistit ca nu e nimic atat de complicat. Fii tu insuti si lucrurile vor veni de la sine

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai cum vrei sa o saruti? cred ca nu e niciun pericol sarutul trebuie sa vina natural, nu trebuie fortat, te conduce ea stai linistit; daca vezi ca iese prost poti sa i spui ca esti un novice, si chiar sa i cere sa te invete ea, atunci chiar o sa afli cum ii place ei, in felul asta nu ai cum sa dai gresbatting eyelashes bafta

| Psihedelic777 a răspuns:

In primul rand, orice ar fi stai linistit. Stiu ca e la inceput si ai emotii.Ca toata lumea.Dar incearca sa fi cat mai relaxat.Stai calm si o sa fie bine.Apoi...in privinta salivei, nu trebuie sa faci un kilogram de saliva.Pur si simplu cand e sa o saruti.Gasesti momentul oportun(sa fie cat de cat liniste si o armosfera mai intima daca se poate), apoi te aproprii de ea, te uiti in ochii ei, o iei de mana sau o atingi cumva(dar usor, delicat) si te aproprii usor de ea.Inainte sa o saruti inchizi ochi, intorci putin capul intr-o parte si ii atingi usor buzele cu gura putin intredeschisa. Apoi, mai tarziu sau asa, o mai saruti din ce in ce mai mult si mai indraznet(dar nu exagera).Nu prea ai cum sa inveti decat daca practici.Asa ca treci la treaba si o sa prinzi repede cum merge treaba.Ti-am zis, doar stai linistit si crede-ma o sa fie bine.Baftahappy

| AndraVioleta0899 a răspuns:

Sarutul trebuie sa vina natural. Pentru ca nimeni nu stie sa sarute, totul este natural si te inveti odata cu experienta.;;)
Daca iti e asa de frica si nu stii cum sa procedezi, uite aici niste sfaturi:
http://www.la-psiholog.ro/info/secretele-sarutului-perfect
http://www.studentie.ro/......3-a-125384
Si apropo, nu ai cum sa nu ii lasi putina saliva din moment ce sarutul este cu limba. Daca stie ea sa sarute, spune-i ei sa te invete. Nu-ti face griji.
Bafta!