| Fernando123223 a întrebat:

plz un sfat. Cand ma sarut cu prietena mea simt la sfarsit multa saliva in jurul gurii si si eu cred ca o fac cu saliva pe langa buze, dar eu ma simt aiurea si incerc sa evit saruturile deoarece mi-e frica sa nu fac si alte fete cu saliva pe langa buze si sa rada. Eu am mai intrebat pe prietenii de ai mei daca e normal si spuneau ca nu trebuie sa fie niciun pic de saliva. E normal? Vi se intampla? Ce as putea sa sa nu mai fac fetele cu saliva pe langa buze.Va rog fara raspunsuri aiurea

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Credeam ca te-ai lamurit cu problema asta,vad insa ca insisti.
Ei bine,te-as ruga sa stai linistit,te preocupa extraordinar de mult un amanunt,un sarut nu e tehnica,e emotie,daca nu stiai.
O fata n-o saruti ca sa ai un palmares bogat,o saruti pentru ca simti ceva pentru ea si ea se lasa sarutata pentru ca simte ceva pentru tine, "un nu stiu ce si-un nu stiu cum"!
In conditiile astea,indiferent ce se intampla din punct de vedere tehnic,nu mai conteaza,nici o fata nu se va simti jignita,ofensata sau mai stiu eu ce,doar singura a dorit sarutul si l-a acceptat!
Gaseste o fata care ti-e pe plac si asteapta sa fii acceptat,te asigur ca nu vei avea parte de nici o reclamatie!
Iar legat de prietenii tai cei experimentati,spune-le sa mai invete nitelus,saruturile uscate se numesc pupici si se dau inclusiv intre rude,dar probabil,mai mult decat unchiul si matusa la care si-au facut vacanta n-or fi sarutat nici ei pe nimeni.
Sarutul este un pas premergator sexului,un mic impuls sexual,in vederea unuia mai mare, iar sexul e o placere umeda, lichida si cotropitoare, fii bun si saruta cum doresti, fara teama!

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Daca sarutul este premergator sexului si daca sunt pe strada, sau chiar in parc, ce ma fac? Cand fac sexul? Si atunci cand fac sexul, iar trebuie sa sarut, sau este suficient cel de pe strada?

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Nu te faci nimic, sexul are nevoie de intimitate, macar de intimitate si macar sexul!

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Pai daca fata ma saruta pe strada, nu inseamna ca vrea si sex? (Eu asa am inteles din discutia de mai sus). Si atunci ce fac? In primavara o colega m-a sarutat in clasa, langa catedra! Oare ce a insemnat asta, ca voia sex in intimitate pe cateda?

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

De avocatul diavolului sigur ai auzit, vad.
laughing

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Razi tu razi, dar pe mine m-ati bagat in ceata si nu stiu unde, cand si cum sa fac sex, iar fetele ma pupa intruna, unele cu saliva, altele fara si nu mai vreau sa ma fac de rusine. Exista sex umed si sex uscat, dupa cum este si sarutul? Care este mai sigur, ca nu vreau sa am probleme? Ma poti ajuta?

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Din cat te cunosc,sunt sigura ca te vei descurca,indiferent de cat de groasa-i ceata!
Tu dai, nu ceri sfaturi, se stie, sa lasam deci, naivitatea celor care inca mai au nevoie de ea!

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Ce dura ai fost! Omul invata cat traieste, mereu trebuie sa se specializeze si nu trebuie sa ignoram metoda " Sa invatam, razand"!

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

...sa ignoram razand, vad eu in jur!
Si situatia se prelungeste la nesfarsit!

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

!?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Sunt persoane care saliveaza mai mult decat altele, acest lucru conform dentistilor e un lucru bun, e logic ca in timpul sarutului sa se intinda saliva peste tot, insa e la fel de adevarat ca unele persoane sunt deranjate de treaba asta. Nu cred ca poti sa faci nimic, daca nu ti-a reprosat nici una nimic pana acum, e ok. Daca-ti reproseaza sa-i fie de bine, saruturile pasionale se fac cu limba, cu interiorul buzelor, toate astea sunt umezite de saliva, daca ele au sugative in loc de tesuturi, e problema lor.

| neutrino a răspuns:

Daca fenomenul are loc la un simplu sarut si tu deja ai spalat-o pe fata, atunci nu mai este normal. Clateste-ti bine gura inainte.

| Fernando123223 explică (pentru neutrino):

Doar cand o sarut cate 10-20 de secunde mi se intampla sa o fac cu saliva pe langa buze

| vocea a răspuns:

Da e normal asa sunt saruturile pasionale stai linistit, nu trebuie sa iti fie rusine asa ca stai linistit frate si lor chiar le place este saliva gagicului lor, asa ca no problem, ce ai putea sa nu mai faci? pai sa le dai puicuri pe buze mai scurte dar nu le deranjeaza stai linistit

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e absolut nicio problemă.