| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am o mare dilema! Imi place de un baiat cu 3 ani mai mare de 2 ani ( eu am aproape 15)Suntem prieteni foarte buni si as vrea sa ii spun ceea ce simt. Cum as putea face asta? Adica eu cred ca are sentimenet pentru mine dar spune ca sunt prea mica

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita dacă ai alege sa fii deschisa la o relație doar când în viitorul apropiat e posibila căsătoria, adică doar în vederea căsătoriei și te-ai ruga Creatorului pentru aceasta pana atunci., te-ai scuti de multe suferințe și dezamăgiri inutile. E o prostie sa inițiezi ca fata o relație.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand NU exista varsta "aproape 15" ci varsta de 14 ani pana in ziua in care vei implini 15 si mai este destul pana atunci.

Asada, r tu ai doar 14 anisori si-ti place de un baiat de 16-17 ani, dar lui nu-i place de tine, asa-i?
Bineinteles ca nu are nimic pentru tine si nici nu ar putea, fiindca tu esti considerata inca un copil mic, protejat masiv de lege si evidnet ca nu arati ca o fata de 17 ani, care fizic si mental este mult mai atractiva decat esti tu ca fetita mica.

Dar de carte nu-ti place?
Cu siguranta ca si cartea te-ar place inapoi, daca i-ai da ei atentie mai multa, la varsta asta!

| VoidEternal a răspuns:

Chiar ești prea mică.

| GeorgeCazan a răspuns:

Vezi că dacă are 18 ani și poate profita ușor de tine la o adică, tu având 15 ani și fiind și îndrăgostită de el. Ai mare grijă. Dacă erați maturi, 3 ani diferență erau o nimic toată. Nu zic că băiatul asta e așa cum am scris mai sus, că nu am de unde să știu.