| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am o mare dilema! Imi place de un baiat cu 3 ani mai mare de 2 ani (eu am aproape 15). Suntem prieteni foarte buni si as vrea sa ii spun ceea ce simt, dar in acelasi timp imi este frica sa nu il pierd. Cum as putea face asta? Adica eu cred ca are sentimenet pentru mine dar spune ca sunt prea mica. Vreau neaparat sa ii spun dar nu stiu cum

Răspuns Apreciat de Editori
| Madalina9238 a răspuns:

Hey, Maria. Părerea mea este ca legătura dintre voi ar fi trebuit sa se fi legat, dar amândoi ați fi simțit lucruri unul pentru celălalt. Ca sfat general, in viața trebuie sa îți învingi fricile, astfel vei deveni mai puternic decât erai. Intr-adevar, el are 18 ani, este major, probabil ii este frica sa se înhame la așa ceva, din moment ce tu ești minora. Dragostea adolescentina e frumoasa, dar poate ar trebui sa mai aștepți. Ocupa-ți timpul făcând lucruri care îți plac, citește, cânta, joaca-te cu prietenii, nu te grăbi sa crești. Trăiește-ți Copilăria cât pot și, crede-ma, o sa ii duci mult dorul. Fa lucruri specifice vârstei tale, găsește-ți un prieten de vârsta apropiată, dar nu major. Știi vorba aia "cu răbdarea treci și marea". Nu te împotmoli la băiatul asta, respecta-i și lui decizia. Dacă ii spui, totuși, ceea ce simți fata de el și te va respinge, înseamnă ca nu a fost sa fie pentru tine. Succes!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spune-i exact așa. Aș vea să îți spun, dar nu știu cum.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Acum este totuși ciudat, cu timpul aceasta diferența de vârsta nu o sa se mai observe asa. Pe la 23 spre ex când el o sa aibă 26.
Ce se poate întâmpla?
Maxim primești un refuz, dar măcar ți ai înfruntat frica.
Plus ca la vârsta lui dorințele sunt altele, plus prietenii care posibil sa facă mișto pe seama lui ( ca probabil nu poate combina fete de vârsta sa).